HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Putin: Naši nepriatelia sa musia zmieriť s tým, že „Rusko je, bolo a bude“!

Ruský prezident Vladimir Putin pije zo šálky v rámci prestávky počas víkendovej návštevy tajgy na Sibíri 21. marca 2021. / TASR (AP)

„Mocnosti, ktoré majú dôveru v svoju silu, si samé vytvárajú problémy. Keďže sú presvedčené, že ich môžu vždy vyriešiť. Príde však čas, keď sa s nahromadenými problémami už nebudú schopné vyrovnať,“ varoval ruský prezident, uvádza Gazeta.ru.

Ruský prezident Vladimír Putin prehlásil, že Rusko rovnako ako USA „je, bolo a bude“. Informovala o tom agentúra RIA Novosti.

Sankcie ako zbraň

Podľa Putina nie Rusko dostalo vzťahy „medzi Moskvou a Washingtonom“ do stavu, v akom sa teraz nachádzajú. „Rusko nezačalo s nepriateľskými krokmi a nepoškodilo vzájomnú komunikáciu,“ pripomenul. Ruský prezident v tejto súvislosti upozornil, že americká strana uvalila sankcie ako prvá. A pokračuje v nich, či na to „existujú dôvody, či nie“.

Putin: Kašlem na každého, kto zablokuje stránky Kremľa. Dôležitejšia je dôvera ruského ľudu v moju kvalitu

„Len preto, že existujeme. S tým sa však musíte vyrovnať. Rusko je, bolo a bude. Rovnako ako sú a budú USA. Zohrávajú totiž vo svete dôležitú úlohu. Bol by som veľmi rád, keby vo svete zabezpečovali rovnováhu,“ uviedol Putin.

USA opakujú chyby Sovietskeho zväzu

Hlava ruského štátu už predtým vyjadrila názor, že sa USA vybrali v šľapajách zaniknutého Sovietskeho zväzu. A že rovnako opakujú tie isté chyby historicky typické pre kedysi slávne veľké „ríše“.

Bublina raz praskne

Podľa Putina si celosvetové mocnosti, ktoré majú plnú dôveru v svoju silu, postupne samé vytvárajú problémy. Keďže sú bezpodmienečne presvedčené, že ich môžu napokon vždy vyriešiť. „Príde však čas, keď sa s nahromadenými problémami už nebudú schopné vyrovnať,“ uzavrel Putin.

Podľa šéfa štátnej korporácie „Rostec“ Sergeja Chemezova sú sankcie voči Moskve aktom vojny

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info