HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Politici o sexe. Podľa Čepčeka to nie je žiadna príjemná káva. „Dal by som si ho radšej, ako kávu,“ oponuje Droba

Martin Čepček / zdroj: FB/MČ

Sex nie je žiadna káva! Konzervatívny poslanec za OĽaNO Martin Čepček, známy svojimi návrhmi protiinterupčných zákonov sa prekvapivo pre portál topky.sk rozhovoril o sexe. „Sex nemôžeme brať ako príjemnú chvíľu pri poobedňajšej káve,“ konštatoval a šéf bratislavskej VÚCky s ním súhlasí. „Určite by som si dal radšej sex ako tú kávu,“ zveril sa Droba.

Niet pochýb o tom, že Čepček vyznáva veľmi konzervatívne hodnoty, s ktorým majú občas problém aj jeho kolegovia v poslaneckých laviciach. Nedávno však zaperlil neuveriteľným spôsobom, keď prirovnal sex ku káve.

Znevažovanie sexuality

„Viete, akákoľvek dobrá výchova k manželstvu a rodičovstvu je neutralizovaná znevažovaním sexuality v bulvárnych médiách, predkladaním sexu ako príjemnosti na úrovni poobedňajšej kávy,“ krútil hlavou politik, ktorý brojí proti interupciám.

Riešením problému pre neho ale nie je antikoncepcia. „Riešenie vraždenia nie je v antikoncepcii, ale v pochopení zmyslu lásky a zodpovednosti za vzťah a za dieťa. Antikoncepcia tu je a vidíme, že zabíjanie detí naďalej pokračuje,“ pokračoval Čepček.

Advokáti šokujú: „Čo urobíte, ak vám v čase pandémie príde armáda zhabať zásoby? Poďakujete!“

Znepokojený Droba

Jeho výroky si však všimol aj bratislavský župan a liberál Juraj Droba. Ten očividne zastáva názory z opačného pólu. „Je sobota, pijem svoju príjemnú rannú kávu a snažím sa porozumieť mentálnemu svetu ľudí, ako poslanec Čepček,“ začal Droba. „Aj ľudia s takýmito názormi nás zastupujú v NRSR.“

„Môj vtipný kamarát k tomu poznamenal: Sex by mal asi byť vrcholne nepríjemný, bolestivý, niečo do čoho sa musíš nútiť a po čom máš veľmi skľučujúce pocity,“ zasmial sa župan. No ako neskôr priznal, úplne do smiechu mu zase z toho nie je a znepokojuje ho, že poslanci ako Čepček rozhodujú o zákonoch.

Podľa portálu eReport.sk má však Droba  jasno v tom, či by si dal radšej kávu, alebo mal sex. „Ak mám na výber medzi sexom a kávou, napriek svojmu pokročilému veku by u mňa väčšinou vyhrávala možnosť A. A samozrejme najlepšie s milovanou osobou,“ dodal župan.

Obrovský úspech! Slovenskí vedci vynašli liek na koronavírus, teraz hľadajú investora

Nepoučiteľný

Kto vie, ako sa tieto slová čítajú Čepčekovi. Poslanec je však trošku príliš svojský aj na klub OĽANO, ktorý mu vo februári pozastavil členstvo a dal mu čas na rozmyslenie o svojich ďalších aktivitách.

No Čepček podal opäť do parlamentu návrh obmedzujúci vykonávanie interrupcií. Šéf klubu OĽANO Michal Šipoš hovorí, že Čepček o tom neinformoval poslancov hnutia ani koaličnú radu.

„Posledné aktivity Martina Čepčeka v NR SR  nasvedčujú tomu, že ponúknutý čas na prehodnotenie svojho konania nevyužil a nemá viac záujem byť členom najsilnejšieho poslaneckého klubu. Po skončeni júnovej schôdze preto poslanecký klub OĽANO definitívne rozhodne o jeho pôsobeni v klube,“ uviedol Šipoš.

Čepček podal opäť návrh o potratoch, OĽANO má riešiť jeho ďalšie pôsobenie

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info