Podľa šéfa štátnej korporácie „Rostec“ Sergeja Chemezova sú sankcie voči Moskve aktom vojny
05 | 06 | 2021 I Ivan Brožík

Predstaviteľ Rostecu označil „veľmi tvrdé sankcie“ proti Rusku za nevyhlásenú vojnu. Rusko tak nepriamo každého, kto sa na sankciách podieľa, môže považovať za vojnového agresora.


Vyhlásenie zaznamenal portál vpk.name. Správa bola stručná, redakcia HD ju cituje v plnom znení.USA a EÚ vedú vojnu proti Rusku

Tvrdé sankcie proti Rusku, ktoré pravidelne sprísňujú USA a Európska únia, sú porovnateľné s vojnou proti nášmu štátu. Tento názor vyjadril predstaviteľ štátnej korporácie „Rostec“ Sergej Chemezov.

„Súčasné sankcie nemožno nazvať mäkkými. Všetko, čo sťažuje život, už bolo urobené. Veľmi tvrdé sankcie sú v skutočnosti vojnou. A my na to, samozrejme, musíme byť pripravení, “uviedol Chemezov v rozhovore pre RBC.
Nezmyselnosť súčasného postoja EÚ

Chemezov zároveň zdôraznil, že Rusko a Európa majú veľký spoločný záujem, ale sankcie zbavujú zúčastnené strany výhodnej hospodárskej spolupráce. "Z našej strany robíme všetko pre to, aby sme chránili partnerstvá pred ich degradáciou," dodal predstaviteľ štátnej ruskej korporácie Rostec štátnej korporácie Sergej Chemezov.

(Medzititulky red. HD.)

Macron: "S Ruskom treba zlepšiť vzťahy, sankcie proste nefungujú"
26 | 05 | 2021 | Diana Zaťková