HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Českému zubárovi R. Šmuclerovi po očkovaní proti Covid-19 ochrnula polovica tváre!

Roman Šmucler
Roman Šmucler, zdroj: FB R. Šmuclera

Známy český moderátor a stomatológ Roman Šmucler na sociálnej sieti informoval, že po očkovaní proti Covid-19 mu ochrnula polovica tváre. Napriek tomu však očkovaniu stále fandí!

„Po druhej dávke očkovania mi v súlade s očakávanými komplikáciami ochrnula polovica tváre. Konzultoval som s kolegami v USA a rýchlo som to poriešil. Už je to v poriadku. Aj tak som fanúšikom indikovaného očkovania. Nemožno to však pacientom nanucovať. Medicína musí podľa zákona hovoriť pravdu a byť dôveryhodná,“ dodal Šmucler.

Známy český zubár, ktorého si v našich končinách pamätáme ako moderátora TV Nova, je známy kritik opatrení proti covidu. Myslí si, že to česká vláda preháňa a ľudí šikanuje. Podľa neho by štát mal zavádzať opatrenia iba lokálne, a nie celoplošne. Šmucler si myslí, že dobrou metódou ako zvládnuť pandémiu je „premorovanie“. Nesúhlasí s tým, že by mladí mali sedieť zamknutí doma. Myslí si, že by sa nemali dokonca vo veľkej miere ani očkovať a mali by mať umožnené žiť slobodný život. Podľa známeho stomatológa treba chrániť starých a rizikových občanov a tam treba dbať aj o dôslednú vakcináciu.

Na očkovanie všeobecne má Šmucler pozitívny názor. Preto sa on osobne očkovať dal a to napriek tomu, že očakával problémy. V minulosti totiž už podobný problém s ochrnutou časťou tváre po očkovaní mal.

Roman Šmucler: Kvóty na uvoľnenie sa nedajú splniť. Rúška slúžia len psychologické zastrašenie ľudí

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info