HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Bieloruský opozičný aktivista si počas súdneho pojednávania bodol perom do krku (VIDEO)

Ilustračný obrázok / pixabay

Bieloruský opozičný aktivista Stepan Latypov bol v utorok prevezený do nemocnice po tom, čo sa počas súdneho procesu dramaticky pokúsil siahnuť si na život, informuje portál RT.

Na internete sa rýchlo objavili šokujúce zábery spolu so správami o opozičnej osobnosti. Latypov predniesol krátky príhovor z lavičky obžalovaného. Obvinil v ňom bezpečnostných pracovníkov z vyhrážania sa trestným stíhaním jeho rodiny, ak sa neprizná. Hneď potom sa mal údajne bodnúť perom.

V jednom klipe je vidieť dôstojníka, ktorý sa pokúša oživiť Latypova, kým iný sa pokúša udržiavať poriadok v súdnej sieni. Ďalšie video následne ukázalo, že obžalovaný bol prevezený do sanitky a správy naznačujú, že môže byť v kóme. Lekári sa medzičasom zaoberajú jeho zraneniami.

UPOZORNENIE: VIDEO NIE JE URČENÉ PRE CITLIVÉ POVAHY

Bielorus je obvinený z výroby protivládnych symbolov a vzpieraniu sa policajtom počas zatýkania. Prokurátori zároveň tvrdia, že podviedol 16 organizácií v hodnote 123 000 rubľov (1 372,83 euro).

Latypov je obyvateľom „námestia zmien“ v Minsku, ktoré sa stalo ústredným bodom dlhotrvajúcich protestov po smrti 31-ročného Romana Bondarenka. Policajti ho údajne zbili, po čom upadol kómy.

Demonštrácie otriasli Bieloruskom začiatkom minulého leta, keď prezident Alexander Lukašenko dosiahol víťazstvo v prezidentských voľbách. Opozícia a mnoho medzinárodných pozorovateľov tvrdia, že hlasovanie bolo zmanipulované v prospech veteránskeho vodcu. Desaťtisíce ľudí následne vyšli do ulíc s výzvou na konanie nové voľby.

Zábery UFO amerického námorníctva sú autentické, potvrdil Pentagón

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info