HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Rusko na hraniciach zoradí nové vojenské formácie vyzbrojených najnovšími zbraňami

tank
Tank T-72 na ruskom území Primorye / Sputnik
Rusko oznámilo, že v rámci hlásenia nárastu aktivity NATO obnoví a rozšíri svoju vojenskú prítomnosť pozdĺž svojich európskych hraníc. Tak isto aj zintenzívni prítomnosť svojich námorných síl a vojenských lietadiel, informuje portál RT.

Minister obrany Sergej Šojgu v pondelok vyhlásil, že v Západnom vojenskom okruhu, ktorý pokrýva veľkú časť európskej časti Ruska, sa po zvýšenej aktivite v regióne vytvorí viac ako tucet nových jednotiek.

Adekvátne protiopatrenia

„Kroky našich západných kolegov ničia bezpečnostný systém vo svete a nútia nás prijímať adekvátne protiopatrenia,“ uviedol vo vyhlásení. „Neustále zlepšujeme bojové zloženie našich jednotiek. Do konca roka bude zriadených asi 20 formácií a vojenských jednotiek.“

Šojgu dodal, že tento krok bude „synchronizovaný s dodávkou moderných zbraní a vojenského vybavenia“, a že v priebehu roku 2021 bude nasadených 2 000 nových kusov hardvéru. Tvrdí, že to bola nevyhnutná reakcia na prítomnosť vojakov, plavidiel a vojenských síl v regióne.

Nemeckí hokejisti sa na vlastné oči presvedčili, že Európa o Kryme klame

V apríli vzrástlo napätie medzi Ruskom a Západom po rozmiestnení desiatok tisíc ruských vojakov pozdĺž hraníc s Ukrajino. Kyjev sa začal obávať, že Kremeľ by sa mohol pripraviť na inváziu na Donbass.

Všetko sú vraj len cvičenia

Šojgu však čoskoro tieto obavy rozptýlil. Pohyby vojsk boli podľa neho súčasťou cvičení a jednotky sa vrátia na svoje pravidelné základne.

V ten istý deň zverejnilo ministerstvo obrany zábery vojakov, ktorí vtrhli na pláže Krymu, a zúčastnili sa simulovaných vojenských hier s obojživelnými pristávajúcimi loďami.

Migranta, ktorý znásilnil 14-ročné dievča, nemôžu deportovať. Odmieta PCR test

Tiež minulý mesiac, ruská stíhačka MiG bola nútená sprevádzať americké špionážne lietadlo v medzinárodnom vzdušnom priestore nad Tichým oceánom. Podľa úradníkov MiG „vzlietol z letiska na Kamčatke, aby identifikoval americké lietadlo a sprevádzal ho. Stíhací pilot označil cieľ ako strategické prieskumné lietadlo RC-135“.

DefenderEurope 2021

Tento mesiac zase NATO zahájilo rozsiahle vojenské cvičenia v rámci cvičení DefenderEurope 2021. Zúčastnili sa ho americkí vojaci, ako aj vojaci európskych členských štátov, v bojoch v krajinách na celom kontinente vrátane štátov Balkánu.

Ruské sily zároveň uskutočnili výcvik špeciálnych síl v Srbsku v rámci programu zameraného na zlepšenie koordinácie a spolupráce jeho jednotiek.

Herec Steven Seagal, veľký obdivovateľ Putina, sa pripája k prokremeľskej strane

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info