HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Ďalšie tajné stretnutie? „Papaláši“ vraj v premiérovej vile len sledovali hokej!

Ilustračná fotokoláž: HD, Zdroj: Facebook.com/SLOVENSKO / TASR

Vládne limuzíny a narýchlo rozostavené hliadky policajtov v civile. Takto vyzeralo v sobotu večer stretnutie v tatranskej vile Kamzík, kde sa podľa informácií denníka Nový Čas mali stretnúť členovia vlády. Politici svoju účasť neskôr nepriamo priznali s tým, že na utajenej schôdzke vraj len sledovali hokej.

Ako informuje Nový čas: „Podľa vládnych limuzín sa nám podarilo identifikovať automobil využívaný ministrom životného prostredia Jánom Budajom, ale aj vozidlo, v ktorom často vídať premiéra Eduarda Hegera.

Podľa mladých mužov, ktorí vyšli pred bránu vládneho zariadenia Kamzík a preukázali sa ako policajti v civile, sa vo vile stretlo „pár ľudí, ktorí prišli aj s ochrankou“, pričom dôvodom ich stretnutia bolo vraj spoločné sledovanie hokeja našej reprezentácie s Dánskom.“

„To kde sme? Čo sú tu 50-te roky, že nás riadi nejaký šéf tajnej služby?“ Krúti hlavou analytik Žitný

Ľudia z vlády

V tomto smere je nutné podotknúť, že nárok na pridelenie ochranky z titulu funkcie má presne vymedzený okruh osôb – najmä vrcholní ústavní činitelia a jednotliví ministri. Vila Kamzík je zároveň účelovým zariadením Úradu vlády, ktorá spadá priamo pod kanceláriu predsedu vlády SR.

„Či sa na stretnutí okrem hokeja riešili aj záležitosti, ktoré momentálne rezonujú slovenskou politickou scénou, sa nám zatiaľ nepodarilo zistiť.“ Uvádza Nový čas.

Rodinný výlet za štátne peniaze?

Ako ďalej dodáva redakcia: „Na žiadosť o bližšie informácie nám do našej uzávierky reagoval len Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR. „Niekoľkí členovia vlády SR vrátane predsedu vlády SR sa zúčastnili na neformálnom stretnutí vo VZ Kamzík spolu s rodinnými  príslušníkmi,“ uvádza sa v oficiálnom vyjadrení vlády.“

Papalášizmus Igora Matoviča pretrváva, pancierovú limuzínu stále využíva. Vzdá sa jej vôbec niekedy?  

Politici sú skúpi na slovo

„Hovorcovia jednotlivých koaličných strán či konkrétni oslovení politici na žiadosť o bližšie informácie nereagovali, hovorca SaS nás informoval len o tom, že v žiadnom prípade nešlo o koaličnú radu.

Tajomstvo o tom, čo sa riešilo na záhadnom stretnutí vládnych špičiek v Tatrách, si tak nateraz šepkajú len steny vládneho zariadenia Kamzík.“ Uzatvára Nový čas.“

Sulík: O tajnej schôdzke som vedel, no nebol som pozvaný

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info