HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

ŠKANDALÓZNE ODHALENIE: Nelegálna biometrická databáza s 3 miliardami fotografií. Spolupracovala aj FBI!

Ilustračný obrázok © Shutterstock

Aktivisti bojujúci za ochranu osobných údajov podali vo viacerých európskych mestách sťažnosť na spoločnosť Clearview AI, ktorá sa špecializuje na rozpoznávanie tvárí, informuje epochtimes.de.

Nelegálna biometrická databáza – vyše 3 miliardy fotografií

Clearview AI zhromaždila v sieti viac ako tri miliardy fotografií  a vytvorila nelegálnu  biometrickú databázu pre súkromné ​​spoločnosti a dokonca spolupracovala aj s orgánmi činnými v trestnom konaní. Oznámila to organizácia na ochranu údajov Privacy International (PI) a ďalšie tri skupiny.

„Použitie fotografií zachádza oveľa ďalej, než by sme mohli ako užívatelia sietí očakávať,“ – vyhlásil právnik organizácie PI Ioannis Kouvakas. Preto sa organizácie obrátili na orgány na ochranu údajov vo Francúzsku, Rakúsku, Taliansku, Grécku a Veľkej Británii.

Páni sveta chcú, aby sme ako „dobytok išli, kam nás povedú“, varuje slávny ruský režisér

„Očakávame, že spoja svoje sily a rozhodnú, že praktiky spoločnosti Clearview nemajú v Európe miesto. Malo by to výrazný dopad aj na jej pôsobenie vo svete,“ – uvádza sa vo vyhlásení Privacy International.

Nemorálne a protizákonné

„To, že je niečo online, automaticky neznamená, že si to niekto môže privlastniť, nie je to morálne a je to protizákonné,“ – vyhlásil Alan Dahi, právnik z rakúskej  organizácie na ochranu údajov Noyb, ktorá sa tiež pripojila k sťažnosti.

Dnešného Veľkého brata nezaujíma, kto ste (Andrej Perla)

Ešte vo februári kanadský Úrad na ochranu údajov rozhodol, že aktivity spoločnosti  sú podľa kanadskej legislatívy protizákonné a nelegálne.

Spolupracovala s FBI

Spoločnosť Clearview sa dostala do povedomia ľudí v januári 2020 „vďaka“ článku v „New York Times“. Vyšlo totiž najavo, že spoločnosť v USA spolupracuje s FBI či s ministerstvom pre vnútornú bezpečnosť.

Zakladateľ spoločnosti Hoan Ton-That vtedy pred novinármi pripustil, že  Clearview zhromažďovaním fotografií  porušila  podmienky pre používanie Facebooku a ďalších online sietí, dodáva epochtimes.de.

http://www.hlavnydennik.sk/2021/05/30/fakty-o-sucasnej-svetovlade-usa-ako-exporter-kapitalizmu-a-moci-nad-svetom/

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info