HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Belousovová: Na Slovensku prebieha vojna dvoch mafií – starej a novej

Ilustračná fotokoláž: HD, Zdroj: TASR

„O národ a spravodlivosť im obom ide až v poslednom rade. Ak by opozícii skutočne išlo o viac ako o seba a svojich ľudí, konali by razantne už v prípade uväznenia generála Lučanského a o vystúpenie v NR SR by teraz požiadali bývalého riaditeľa NAKA Zuriana“ – tvrdí v najnovšom komentári na sociálnej sieti Anna Belousovová.

„Sledujúc ostatné udalosti v NR SR sa mi zdá, že tu už väčšine poriadne preskakuje. V prvom rade by som chcela adresovať niekoľko dobrých rád občanom tohto štátu:

Začnite rozmýšľať vlastnou hlavou! Nepreberajte bez rozmyslu to, čo vám do hláv vtĺkajú vaši politickí lídri.
Nepozerajte na svet čierno-bielo.

Zjednodušené hodnotenie :´naši´ politici robia všetko dobre, ´nie naši´ robia všetko zle, je hlúposť .
Typickým príkladom boli udalosti týchto dní v parlamente. Opozícia Smer, Hlas odsúdila bojovú poradu rady desiatich v bunkri SIS.“

Iza Bela: Ak sa vyplaví to, o čom sa bavili v pivnici SIS, mnohí politici definitívne skončili

Pochybná seansa mocných

„Urobila to oprávnene, pretože všetci zúčastnení reprezentujú určitú časť štátnej moci a každá z tých častí je a musí byť nezávislá! To je totiž podstata fungovania demokracie.“ Tvrdí Belousovová.

Ďalej dodáva: „Prezidentka, predseda NR SR, predseda vlády, generálny prokurátor, riaditeľ SIS atď. sa nemôžu len tak stretnúť päť metrov pod zemou a radiť sa o postupe v kriminálnych prípadoch, nech boli akékoľvek a týkali sa hocikoho! Niečo také je neprípustné.

Rozhovory spoza mreží

Rovnako však je neprípustné, aby tá istá opozícia, ktorá kritizuje zasadnutie rady desiatich, navrhovala a hlasovala za to, aby v parlamente vystúpil bývalý riaditeľ SIS Pčolinský v súčasnosti obvinený a zadržaný v kolúznej väzbe.“ Upozorňuje národniarka.

„Je obvinený z brania úplatkov a vo väzbe sedí kvôli tomu, aby nemohol nikoho ovplyvňovať. Parlament nemá kompetencie vôbec odhlasovať jeho vystúpenie na schôdzi NR SR! Ak tak koná, robí to v rozpore s princípmi demokracie, v rozpore so zákonom!

Ak zákonodarný orgán NR SR porušuje zákony, kde sa to dostávame?! Opozícia, ktorá obviňuje vládnu koalíciu z podkopávania základov demokracie, sama robí to isté. A vyvstáva potom logická otázka: Prečo to robí?“ Pýta sa Belousovová.

Ústavný súd sa postavil proti Kolíkovej inkvizícii: Bude „mučenie“ väzbou zakázané?

Naši a vaši bonzáci

„Koalícia chráni v túžbe po pomste a politickom revanši svojich bonzákov, kajúcnikov a systém, ktorý pomocou nich vytvorila. To je jasné.

A opozícia sa snaží vyrobiť nevinné obete aj z tých, ktorí vo väzení sedia zaslúžene. Obidve skupiny sú schopné kvôli tomu ísť za hranu porušovania ústavy a základných princípov demokracie.

Kauza Makó: Prevoz súkromným lietadlom, milióny v Dubaji – aj tak vyzerá život kajúcnika!

Vojna dvoch mafií

Začínam mať z toho taký divný dojem, že okrem vojny policajtov sa nám tu parádne rozbieha aj vojna akýchsi dvoch vládnych ´mafií´ – starej a novej.“ Myslí si bývalá politička.

„A o pravdu, o národ a spravodlivosť im obom ide až v poslednom rade. Ak by opozícii skutočne išlo o viac ako o seba a svojich ľudí, konali by razantne už v prípade uväznenia generála Lučanského a o vystúpenie v NR SR by teraz požiadali bývalého riaditeľa NAKA Zuriana.

Prečo ho nepozvali ? Od neho by sa dozvedeli určite viac pravdy, po ktorej tak volajú. Pčolinský určite nie je ten, ktorý by si zaslúžil, aby z neho niekto vyrábal obeť.“ Uzatvára príspevok Anna Belousovová.

Robil Matovič dohody s Makóom alebo to bolo naopak? Dag Daniš prináša veľký profil kajúcnika

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info