HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Špinavé praktiky Kolíkovej: Týmto zákerným spôsobom chcela nahradiť Remišovú!

Na snímke ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková. FOTO TASR - Jakub Kotian

Množstvo členov koaličnej strany Za ľudí sa dožaduje nového predsedníctva. Štátnym tajomníkom ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR je Dušan Velič, ktorý podľa Plusky odhalil špinavé praktiky ľudí okolo ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej.

Strana Za ľudí rieši závažné problémy súvisiace s predsedníctvom. Nového šéfa by si želalo mnoho členov, pričom najhorúcejším kandidátom na nahradenie vicepremiérky a súčasnej šéfky strany Veroniky Remišovej je práve ministerka Mária Kolíková. Tá však súboj o kreslo lídra strany nevedie zrovna férovým spôsobom.

Ako odhalil Dušan Velič, skupina ľudí okolo Kolíkovej rozoslala pozvánky na utorkové stretnutie, kde sa hlasovalo o zvolení mimoriadneho snemu. Na ňom by sa volilo nové predsedníctvo strany. To by samozrejme bolo v poriadku, keby skupina ministerky Kolíkovej, ktorá už viackrát zdôraznila, že snem na zvolenie nového lídra je potrebný, nerozoslala pozvánky len tým členom, ktorí Kolíkovú podporujú. Schválne tak vynechali tých členov, o ktorých vedeli, že sú na strane Remišovej.

Kollár a Kolíková sa dohodli na legislatíve o kolúznej väzbe

Hlasovanie je neplatné

Hlasovanie sa tak stalo neplatným. „Keď členovia krajského predsedníctva napriek tomu na stretnutie prišli, v rozpore so stanovami odmietli uznať ich hlasy. Hlasovanie je preto zjavne neplatné a v strane spôsobuje zbytočný chaos a manipuláciu demokratických princípov. Pri započítaní všetkých hlasov prítomných členov krajského predsedníctva by skupina Márie Kolíkovej pre svoj návrh na zvolanie snemu nezískala podporu,” uviedol Velič. „Ľudia, ktorí sa uchyľujú k takýmto praktikám, môžu len veľmi ťažko prinášať pozitívnu zmenu pri spravovaní krajiny,” dodal.

K tomuto neférovému postupu sa vyjadrila aj sama Remišová, ktorá bola počas hlasovania na služobnej ceste v Bruseli, čo len potvrdzuje preplánovanosť nečestných zámerov skupiny Kolíkovej. „Niektorí členovia nedostali pozvánky na toto stretnutie a boli to práve tí členovia, ktorí nesúhlasia so skupinou okolo Márie Kolíkovej. A aj keď na toto stretnutie prišli, nebolo im umožnené hlasovať a ich hlasy sa nezapočítali,” rozhorčovala sa vicepremiérka, ktorá sa hlasovania o lídra strany nebojí. „Nemám problém s konkurenciou, ale ten boj musí byť férový a čestný,” zdôraznila.

Krajčí, Kolíková či Matovič: Ktorí politici sa ešte nachádzajú na čiernej listine koncertov Paľa Haberu? (FOTO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info