HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Politika môže zabiť profesionálny šport, varuje ruský senátor

Ilustračný obrázok © Shutterstock

„Bublinový hokejový šampionát v Rige s podmienenými národnými tímami je veľký škandál,“ vraví Alexej Puškov. Uviedol iz.ru.

Politicky riadené incidenty môžu mať nenapraviteľné následky pre profesionálny šport. Takto komentoval situáciu s výmenou štátnej vlajky Bieloruska na Majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Rige ruský senátor Alexej Puškov.

„Bublinový“ hokejový šampionát v Rige s podmienenými „národnými tímami“ označil Puškov za veľký škandál. Čím upozornil na skutočnosť, že hokejisti Ruskej federácie nemôžu mať na svojich dresoch oficiálne štátne znaky krajiny.

Nehoráznosť! Rusofóbia narastá do obludných rozmerov aj v športe. Ruske zobrali vlajku!

Šport sa môže stať obeťou politiky

Orgány lotyšskej Rigy namiesto bieloruskej vlajky vyvesili bielo-červeno-bielu opozičnú bieloruskú vlajku. V reakcii na to Minsk vyhostil lotyšského veľvyslanca a všetkých diplomatov. „Šport čoskoro zomrie pod tlakom politických hier,“ napísal Puškov na Twitteri.

Dňa 24. mája 2021 počas Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji bola v strede Rigy namiesto štátnej vlajky Bieloruska vztýčená bielo-červeno-biela vlajka. Tú tradične používa opozícia bieloruskej republiky. Starosta mesta Martins Stakis uviedol, že mestská rada v Rige „vyjadruje solidaritu“ s obyvateľmi Bieloruska.

Vzájomné „vyhadzovanie“ vyslancov

Na oplátku ešte v ten istý deň šéf bieloruského ministerstva zahraničných vecí Vladimír Makei oznámil, že kvôli incidentu v Rige Bielorusko vyhostilo lotyšského veľvyslanca a ďalších zamestnancov. Ministerstvo zahraničných vecí Lotyšska zasa uviedlo, že v reakcii na tieto kroky Minska vyhostí jeho krajina veľvyslanca Bieloruska i diplomatov.

Amatérsky šport dostáva tvrdé rany. „Dokedy, páni nekompetentní?“ pýta sa iniciatíva Za návrat športu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info