HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Mesík: „EMA schválila liek na Covid tisíckrát drahší ako Ivermektín. Pri takej sume, čo tam po vedľajších účinkoch“

Juraj Mesík
Juraj Mesík vidí za zvýšeným počtom vakcín, ktoré by mali údajne človeka ochrániť pred COVID-19, najmä obrovské zisky farmafiriem. Zdroj: TASR

Aktivista a politik Juraj Mesík priniesol na sociálnej sieti radostnú správu. Európska lieková agentúra (EMA) schválila liek Sotrovimab na liečbu covidu-19, ktorý je tisíckrát drahší ako Ivermektín.

„Tentoraz EMA nezaváhala!  Schválila použitie lieku Sotrovimab na liečbu covidu-19. Prípravok od firiem GSK a Vir Biotechnology sa môže používať pri ľahkom až stredne ťažkom priebehu u ľudí starších ako 12 rokov,“ vasvetľuje politik.

Dodáva však, že s ním nemožno liečiť hospitalizovaných alebo tých, ktorí potrebujú kyslík.

Becík: Exminister Mičovský neurobil pre našich poľnohospodárov a potravinárov vôbec nič! (VIDEO)

Liek odskúšali na 583 pacientoch, ukázalo sa, že v tej skupinke mal účinnosť skoro ako Ivermektín. Ten bol odskúšaný na stovkách a stovkách miliónoch ľudí, píše Mesík a porovnáva.

„Ale stojí – presnú cenu som nenašiel, tak odhadujem – povedzme 2000 až 3000 krát viac ako Ivermektín. A pri tej cene sa dajú nielen v Karpatoch prehliadnuť aj nejaké tie zvýšené pečeňové testy či iné vedľajšie účinky podávania monoklonálnych protilátok,“ sarkasticky sa zamýšľa na koniec.

Blaha: „Lipšic si masíruje svoje komplexy menejcennosti. Ak by Pčolinský povedal pravdu, je to jeho koniec!“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info