HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Banáš: Mnohí by sa dali presvedčiť na očkovanie, ak by sa viedla diskusia. Tu sa však len robí propaganda

Jozef Banáš / Facebook - self

Banáš sa rozhodol vo videu vysvetliť, prečo pridáva na Facebook rôzne kontroverzné príspevky, videá či články, ktoré vrhajú iný tieň na témy, ktoré hýbu spoločnosťou. Robí tak napríklad aj pri téme Korony a očkovania.

Jozef Banáš vysvetlil, že to nerobí preto, aby propagoval názory ľudí, ktorých príspevky zdieľa, ale jednoducho preto, že mu tieto názory v našich korporátnych médiách chýbajú.

Julo Viršík bol pred mesiacom očkovaný AstraZenecou. Teraz mnohí špekulujú. Mohlo to súvisieť?

Nevedie sa odborná diskusia

„Určite mi dáte za pravdu, aj čo sa týka témy očkovania, omnoho viac ľudí by sa dalo presvedčiť na očkovanie, ak by v argumentácii, v diskusii – otázka-odpoveď, odborníci vysvetlili, akú to má výhodu alebo zmysel. Ale keď robíme len čistú propagandu, vtedy tomu menej ľudí verí,“ myslí si Banáš.

To isté platí s Ruskom

Následne sa bývalý diplomat presunul k inej téme – vzťahy s Ruskom. Podľa Banáša sa mladí novinári dopúšťajú tej istej fatálnej chyby, ktorú robili naši predchodcovia. Banáš spomína na časy socializmu, kedy sa na jednej strane nekriticky adoroval Sovietsky zväz a na druhej strane sa totálne odmietal západ. „Dopadlo to tak, že aj vďaka ním, sme sa začali zaujímať, čo to na tom západe vlastne je,“ vysvetlil Banáš.

„A dnes je to presne naopak. Všetko, čo je z Ruska je zlé a čo je zo západu, je dobré. Takže ja sa snažím trošičku to v rámci mojich možností vyvažovať,“ vysvetlil na záver autor kníh Jozef Banáš.

38-ročná učiteľka z reportáže RTVS možno naozaj umrela kvôli vakcíne

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info