HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Kanadský dôstojník vyzval vojakov, aby nedistribuovali „vražednú“ vakcínu, hrozí mu za to doživotie

Ilustračné foto / pixabay
Kanadské ministerstvo národnej obrany informovalo, že člen kanadských ozbrojených síl bol obvinený z údajného pokusu povzbudiť ostatných príslušníkov ozbrojených síl, aby vzdorovali očkovaniu vakcínou proti Covid-19. Vakcíny nazval „zabijak“, píše portál RT.

Dôstojník Ladislas Kenderesi bol obvinený zo „snahy presvedčiť inú osobu, aby sa pripojila k vzbure“ a „škandalózneho správania sa, neprislúchajúceho dôstojníkovi“.

Kenderesiho obvinila 12. mája Národná vyšetrovacia služba kanadských síl v súvislosti s protilockdownovou demonštráciou v Toronte 5. decembra.

„Krátko nato bolo začaté vyšetrovanie a dôstojník bol stiahnutý z aktívnej služby,“ informovala agentúra Global News.

Dvetisíc eur za kritiku Pfizeru. Francúzski influenceri ponuku odsúdili

Na pódiu v uniforme
 Zábery ukazujú, ako Kenderesi minulý rok vystúpil na pódium oblečený vo svojej vojenskej uniforme a pred mikrofónom oslovuje dav. Tlieskal zhromaždeným za to, že mali „odvahu“ vystúpiť a povedať vláde, že „tyrania nevládne nad Kanaďanmi“.

Poukázal tiež na „vražednú vakcínu“ proti Covid-19 s neznámymi vedľajšími účinkami a vyzval aktívnych skladníkov, vodičov nákladných vozidiel a ďalšie osoby zapojené do distribúcie vakcíny, aby nepomáhali pri jej rozširovaní.

Čína rázne odmietla správu o chorých pracovníkoch laboratória vo Wuchane

Hrozba doživotia

Kenderesi je obvinený podľa zákona o národnej obrane. Obvinenie proti nemu je prvé svojho druhu, ktoré vydali kanadské ozbrojené sily za posledné desaťročia.

Stránka GoFundMe zriadená na financovanie nákladov na právne zastúpenie dôstojníka uviedla, že Kenderesimu môže v prípade dokázania viny za údajný trestný čin hroziť až doživotné väzenie.

Tzv. indický variant oficiálne zaznamenalo najmenej 53 krajín a teritórií

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info