Herák si dočasne pozastaví členstvo v klube OĽANO (AKTUALIZOVANÉ)
26 | 05 | 2021 I tasr

Poslanec Národnej rady (NR) SR Ján Herák si dočasne pozastaví členstvo v klube OĽANO, urobí tak v súvislosti s obvinením voči jeho osobe zo zneužívania maloletej osoby.


Členstvo si pozastaví, dokým sa vec nevyšetrí. Verí v dokázanie svojej neviny. Informoval o tom na stredajšej tlačovej konferencii.

"Som pripravený poskytnúť maximálnu súčinnosť orgánom činným v trestnom konaní, plne dôverujem týmto orgánom a verím, že očistenie môjho mena a preukázanie mojej neviny zo skutku, ktorý sa mi v uznesení kladie za vinu, samozrejme, dokážem," povedal. Členstvo v klube si chce pozastaviť dovtedy, kým nebude vec riadne vyšetrená a kým nebude zbavený obvinenia.

Vzhľadom na to, že sa uskutočňuje trestné konanie, všetky skutočnosti chce najskôr oznámiť orgánom činným v trestnom konaní. Médiá vzhľadom na početné otázky vyzval, aby rešpektovali inštitút prezumpcie neviny. Deklaroval záujem, aby sa vec uzavrela čo najskôr.

V strane Za ľudí vypukla vojna. Remišovej krídlo obviňuje Kolíkovú z porušenia stanov
Konflikt v strane Za ľudí sa ďalej vyostruje. „Časť strany, ktorá podporuje Máriu Kolíkovú, žiada zvolanie mimoriadneho snemu a odvolanie terajšej predsedníčky Veroniky Remišovej. Druhá časť strany, ktorá podporuje Remišovú, zasa robí všetko preto,... Čítať ďalej
26 | 05 | 2021 | Petra Demková