HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Americký senátor označuje Putina za „ľavicového diktátora“, jeho prezývka je #KremlinCruz

Senátor z amerického štátu Texas Ted Cruz / TASR
Americký senátor Ted Cruz sa postavil proti liberálom, ktorí ho nazvali „KremlinCruz“ (Kremeľský kríž), tým, že sa pripojil k napadnutiu Ruska a označeniu Vladimira Putina za „ľavicového diktátora“, informuje portál RT.

Cruz sa ocitol v centre pozornosti na sociálnych sieťach po poznámkach, ktoré urobil o videu o nábore vojenských síl v USA a Rusku. „Možno prebudená, emaskulovaná armáda nie je najlepší nápad,“ tweetoval Cruz.

Slabosť amerických obranných síl

Zatiaľ čo ruská vojenská reklama na nábor, ktorá sa datuje do roku 2014, sa zameriavala na vojakov, ktorí idú na hranice svojich možností, americké video je animovaná reklama s mladým dievčaťom, ktoré hovorí, že už od raného veku obhajuje „rovnosť“, a ukazuje jej pochod v protestoch s výrokmi ako „rešpektujte všetkých“ a „milujte sa navzájom“.

Zatiaľ čo nové „prebudené“ náborové reklamy z Pentagonu zaznamenali veľa negatívnych reakcií, Cruz bol obvinený zo šírenia „ruskej propagandy“ pomocou svojho tweetu a bol dokonca neslávne známym moderátorom MSNBC Brianom Williamsom nazvaný „KremlinCruz“, čo je prezývka, ktorá sa stala pre Cruzových kritikov populárnou hashtagom.

Toto Rusko a Čína asi nečakali! V USA bola vytvorená tajná armáda operujúca v šedej zóne

Cruz na oplátku obvinil svojich kritikov, že sú ruskými obhajcami. „Plukovník Vladimír Putin z KGB je – a vždy ním bol – komunista,“ uviedol v sobotu Cruz na twitteri. „Najbrutálnejší ľavicový diktátor.“

Zatiaľ čo Cruzov účet na Twitteri sa čoraz viac stáva cvičením trollovania, keď na platforme nie je Donald Trump, jeho posledné výlevy sú sklamaním.

Ako Cruz zdôraznil v samostatných tweetoch, prezývka „KremlinCruz“ nedávala zmysel, a to hlavne preto, že senátor neporovnával priaznivo Rusko s USA, ale skôr využíval náborovú reklamu na kontrast s posunom k ​​slabosti amerických obranných síl.

The Telegraph: Britský minister obrany označil Rusko za najväčšiu hrozbu

Za všetko môže Rusko

Liberáli ako Williams to rýchlo roztočili ako „ruskú propagandu“.  Už roky je to len mediálna hra. Problémom súčasných ruských hororových príbehov politikov a odborníkov je, že sú dymom a zrkadlami.

Pamätáte si výbušný príbeh New York Times o tom, ako ruská vláda rozdávala v Afganistane prémie proti americkým vojakom? Tento príbeh bol síce podporovaný viacerými zákonodarcami, ale v okamihu bol vyvrátený.

Potom nasledovalo Russiagate, samozrejme, vyšetrovanie údajnej tajnej dohody, ktorá stála daňových poplatníkov milióny, a skončilo sa pokrčením ramien.

Keď sa sci-fi stáva realitou: Rusko zahájilo masovú výrobu autonómnych vojnových robotov

Prezývky ako „KremlinCruz“ sa od ľudí ako Williams očakávajú, pretože to bola stratégia médií a liberálnych politikov v posttrumpovskom svete: predstierajte, že je to znova červené strašenie a pripútajte svojich politických nepriateľov k Rusku. Zlá komunistická ríša má na svedomí zle informovaných voličov a oni sa zľaknú, že budú hlasovať podľa vašich predstáv.

Cruz, ktorý používa výrazy ako „ľavicový“ a „komunistický“, skutočne nie je súčasťou nijakého intelektuálneho argumentu. Pretože výrazy ako „ľavicový“ sú pre priemerného človeka tak subjektívne, Cruz ich používa na zhromaždenie svojich základní a na vyjadrenie v podstate rovnakého argumentu, aký o ňom Williams a ďalší tvrdia.

Počas pandémie sa európski lídri chopili väčšej moci, horšie je to už s jej odovzdávaním

Koho to zaujíma?

Spýtajte sa priemerného Američana, aké problémy chcú, aby ich volení zástupcovia riešili, a Rusko bude pravdepodobne na tomto zozname dosť nízko. Nedávne prieskumy verejnej mienky ukazujú, že zahraničná politika vo všeobecnosti zaostáva za mnohými ďalšími problémami.

Ak ďalší republikáni budú nasledovať Cruzovo vedenie a zapoja sa do súťaže o to, kto medzi nimi a demokratmi bude kričať najhlasnejšie „Rusko“ , potom už nemusí existovať budúcnosť ani pre jednu z hlavných politických strán.

Bitka o Ameriku ešte neskončila (Vladimír Kudrjavcev)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info