HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Za ľudí bez ľudí? Unikol Remišovej list spolustraníkom!

Fotokoláž: HD, Zdroj: fb Ľuboš Blaha /´TASR

V parlamentných kuloároch sa už dlhšie hovorí o potrebe výmene predsedníčky Za ľudí – Veroniky Remišovej. Viacerí z jej straníckych kolegov otvorene hovoria o tom, že kvôli Remišovej neschopnosti môžu skončiť mimo parlamentu. Remišová vidí najväčšiu hrozbu v Kolíkovej a očividne sa nechystá odísť bez boja; Jej list spolustraníkom Vám prinášame v plnom znení:

Obsah listu zverejnil na sociálnej sieti Blog investigatívnej žurnalistiky, s odvolaním sa na web Mimoriadne správy.

„Vážení členovia strany Za ľudí, milí priatelia,

prihováram sa Vám týmto spôsobom, hoci najradšej by som sa hneď osobne stretla s každým jedným z vás. V utorok zasadlo predsedníctvo strany, na ktorom som si od niektorých členov vedenia vypočula množstvo útokov a výčitiek.

Kolegovia zároveň žiadali urýchlené zvolanie mimoriadneho snemu. Predsedníctvo strany sa však dohodlo, že diskusie budú pokračovať budúci týždeň.

Pokladám preto za neprípustné a nekorektné, keď niektorí kolegovia namiesto riešenia situácia na predsedníctve strany, čo je podľa stanov jediná rozumná možnosť, prenášajú konflikt do médií a strane tým veľmi škodia.“ Začína na úvod Remišová.

Dag Daniš v analýze strany Za ľudí: „Kiskova strana sa ukázala ako podvod“

Výpad proti Kolíkovej

„Osobné ambície Márie Kolíkovej na funkciu predsedníčky strany sa nemôžu riešiť za cenu likvidácie obrazu strany Za ľudí v médiách. Máloktorý volič má záujem voliť stranu, ktorej predstavitelia prenášajú vnútrostranícke konflikty do médií.“ Pokračuje hneď zostra predsedníčka.

„Občania sú už veľmi znechutení neustálymi konfliktami vo vládnej koalícii. Strana Za ľudí však týmito vystúpeniami, namiesto budovania alternatívy k ostatným stranám koalície, ukazuje nezáujem o spravovanie krajiny a zameriava sa na vnútorné konflikty, čo je veľká škoda.“

Veľký prehľad (ne)spravodlivosti v ére Kolíkovej aj kovidovej

„Já, já, já – jenom já“ 

„Snahy o moje odvolanie z postu predsedníčky strany vnímam dlhšie, na sile však nabrali v priebehu vládnej krízy. Vytvorila sa skupinka, pre ktorú bol prijateľným rizikom pád vlády a následne predčasné voľby.

Ja aj s ďalšími kolegami sme mali opačný názor, s ktorým sa stotožnila aj väčšina našej členskej základne, a síce, že návrat Roberta Fica a Petra Pellegriniho by bol pre Slovensko katastrofou a zradou voličov, ktorí nám dali dôveru.

Vďaka intenzívnym rokovaniam sa podarilo vládnu koalíciu udržať a naplniť všetky požiadavky predsedníctva strany Za ľudí – výmena premiéra a ministra zdravotníctva, udržanie štvorkoalície a pokračovanie Márie Kolíkovej a Juraja Šeligu na pozícii ministerky a podpredsedu parlamentu.“ Obhajuje sa v liste Remišová.

Šeliga, Žitňanská, Droba v noci v klube aj napriek zákazu vychádzania. Navyše v podniku konšpirátora Hríba

Strašenie návratom mafie

„Nestotožňujem sa s postojmi, ktoré môžu viesť k pádu vlády a predčasným voľbám. Celú svoju politickú kariéru som postavila na zásade dôrazného protikorupčného boja a tvrdej práce pre ľudí.

V tomto duchu sa usilujem viesť aj našu stranu. Nemyslím si, že výsledky v prospech našej krajiny sa dosahujú nátlakom, ale konštruktívnym dialógom a poctivou prácou.

To potvrdzujú aj preferencie strany, ktoré stúpali vtedy, keď sme mali priestor na poctivú prácu (od môjho zvolenia za predsedníčku po vypuknutie vládnej krízy 3,6 % –> 5,2 %, referenčná agentúra Focus). Keď sa teraz riešia funkcie a ambície, preferencie klesajú.“ Dodáva.

Politológ Ruman: „Šeliga obetoval iba symbolickú funkciu. Tá, ktorá mu zarába, mu ostala“

Kiskova „dedička“

„Mimoriadne si vážim vašu dôveru, vďaka ktorej som bola zvolená za predsedníčku strany na sneme pred deviatimi mesiacmi. Som presvedčená, že napriek veľmi komplikovanej situácii, sa nám za tú dobu podarilo urobiť v náročných podmienkach veľa dobrej práce.“ Píše Remišová.

„Zároveň som presvedčená, že strana Za ľudí nie je stranou úzkeho elitného krúžku. Máme takmer 700 členov a ja si veľmi vážim názor každého jedného z vás. O to viac, ak sa v tejto situácii nehrá len o súdržnosť našej strany, ale o stabilitu a pokračovanie celej vládnej koalície.“

Kiska stíhaný za daňové podvody tvrdí, že ho prenasleduje aj vláda, v ktorej je jeho strana

Sľuby a presviedčanie

„Preto chcem v najbližších dňoch a týždňoch prísť medzi vás a vypočuť si vaše názory, návrhy a postrehy. Následne s kolegami v predsedníctve, pri plnom rešpekte vašich názorov urobíme všetko, aby strana Za ľudí pokračovala ako jednotná a moderná strana, otvorená pre liberálnejšie aj konzervatívnejšie založených ľudí, a aby sa nám do volieb podarilo presadiť čo najviac z nášho volebného programu.

Teším sa na stretnutie s vami a prajem vám príjemný deň.

Vaša Veronika Remišová“ Uzatvára svoj list – stále ešte – predsedníčka strany.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info