HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Vyhráža sa Soltész bývalému kolegovi smrťou? Konzervatívnych novinárov navrhuje „očkovať“ olovom!

Fotokoláž: HD, Zdroj: fb Arpád Soltész

Arpád Soltész na sociálnej sieti vtipkuje o vraždení konzervatívnych novinárov. Paradoxom je, že práve bývalý funkcionár Kuciakovho investigatívneho centra, svojmu bývalému kolegovi z brandže verejne posiela odkazy, plné narážok na strelné zbrane. Dôvodom môže byť nedávny článok, ktorý poukazuje na zneužívanie Kuciakovho odkazu „mimovládkarskou“ skupinkou okolo Soltésza.

Ako informuje Matej Gašparovič z denníka Štandard: “ Arpád Soltész na svojom verejnom profile na Facebooku následne s komunitou žartoval o tom, ako treba autora textu, teda mňa, prípadne iných konzervatívnych novinárov „vakcinovať“, čiže zastreliť.

„Vakcína na terminálnu stupiditu existuje, vyrába sa s účinnou látkou od 5,56 az po 12,7 mm, ale žijeme v demokratickej spoločnosti, kde majú všetci právo vyjadriť svoj názor, akokoľvek dr…nutý, bez toho, aby bol zaočkovaný.

To sa robí v krajinách, ktoré títo blbci adorujú,“ otvoril diskutér tému konečného riešenia otázky konzervatívnych novinárov, na čo sa strhlo najdlhšie diskusné vlákno pod Soltészovým statusom. Soltész dal pod tento status lajk.“

Dag Daniš: Meno Jána Kuciaka bolo zneužité liberálmi. Čaputovú vytvoril aj Soros

Narážky na muníciu a strelné zbrane

Ako ďalej uvádza Gašparovič: „V debate špekulujú, či treba použiť kaliber 12,7 mm „alebo keby nestačilo, tak sa dá použiť aj presne nešpecifikovaný kaliber okolo 20 mm“. Ak by nestačilo ani to, od zjavne zorientovaného odborníka s menom Michal Mikie prichádza alternatívna rada:

„KĽDR sa bežne očkuje aj 23 mm v dvoch dávkach, hlavne keď je niekto dosť tupý na to, aby papuľoval Kimovi.“ Aj tento status bol Soltészom ocenený lajkom. „12,7 mm? Tým vakcinujú slony?“ pýta sa Arpád Soltész.

„Očkovanie“ olovom

„Dokonca si môžeš vybrať krajinu pôvodu – 12,7 x 108 je ruský, a 0,50 BMG (12,7 x 99) je zase americký,“ pokračuje diskusia. „A je to normálne na ľudí. Kto by už len očkoval slony na terminálnu stupiditu. To sú múdre tvory.“

„To sa asi nenabíja do inzulínoviek s dvojpalcovou ihlou, vhodných na skryté nosenie, že?“ píše Soltész.

Aby si čitateľ vedel živo predstaviť spôsob „vakcinácie“ konzervatívnych novinárov, súčasťou diskusie sú aj fotografie zbraní. Na jednej z nich je postava pripomínajúca Soltésza držiaceho v ruke pušku. Na inej je odstreľovačka: „Zase sa tým dá očkovať na vzdialenosť 3 450 metrov (to je očkovací rekord touto vakcínou),“ píše diskutér.

Neuniesol kritiku

Dôvodom celej znepokojivej komunikácie má byť publikovanie zákulisných informácií o pochybných finančných tokoch v Soltészovej novinárskej organizácii. Gašparovič, ktorý so spomínanou skupinou taktiež spolupracoval totiž nedávno zverejnil kritický komentár o tom,

„…ako Investigatívne centrum Jána Kuciaka pod hlavičkou „nezávislej“ investigatívnej publicistiky publikuje progresívne texty preplnené politickou agendou, ktoré rozdeľujú spoločnosť, čím ohrozujú odkaz zavraždeného novinára. Zároveň vo svojich textoch diskreditujú konzervatívne právnické organizácie, ktoré sa nachádzajú v ostrých právnych sporoch s mimovládkami, cez ktoré je centrum financované.“

Saúdskoarabský princ pripustil zodpovednosť za vraždu novinára Džamala Chášukdžího

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info