HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Nemci varujú: Vakcíny sú proti indickému variantu Covidu menej účinné

Očkovanie
Ilustračné foto: TASR
Nemecká agentúra pre verejné zdravie varovala, že vakcíny proti koronavírusom môžu byť proti indickému variantu menej účinné. Minister zdravotníctva vyzval občanov, aby postupovali opatrne, keďže obmedzenia sa začnú zmierňovať, informuje portál RT.

Prezident nemeckého Inštitútu pre verejné zdravie Roberta Kocha Lothar Wieler na svojej piatkovej tlačovej konferencii varoval, že zdravotnícki pracovníci sa obávajú, že existujúce vakcíny môžu byť proti vznikajúcemu variantu menej účinné.

Zatiaľ čo Wieler vyjadril znepokojenie nad schopnosťou súčasných vakcín chrániť pred indickým kmeňom, pripustil, že úroveň vedomostí o mutácii je stále nízka. Úradníci očakávajú, že v priebehu najbližších niekoľkých týždňov budú mať o situácii lepší obraz.

Nový prieskum EÚ: Hrozí spustenie politickej nespokojnosti, dôvera vo vlády klesá

Cez víkend sa uvoľňujú obmedzenia

Minister zdravotníctva Jens Spahn varoval občanov, že napriek uvoľneniu obmedzení pre nadchádzajúci dlhý víkend Turíc by sa mali správať opatrne, aby sa zabránilo opätovnému výskytu nových infekcií.

V piatok sa v Nemecku otvárajú pivné záhrady, kaviarne a reštaurácie, ktoré umožňujú po prvý raz za niekoľko mesiacov vychutnať si outdoorové služby.

Nemecko má v súčasnosti zavedených niekoľko hraničných obmedzení, ktoré majú pomôcť zabrániť dovozu mutovaných kmeňov Covid-19 do krajiny. To vyžaduje, aby prichádzajúci predložili negatívny test, doklad o úplnom očkovaní alebo nedávnom zotavení sa z infekcie.

Francúzi sú už unavení z lockdownu, no polícia má príkaz tvrdo zasiahnuť

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info