HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Herák (OĽANO): „Samozrejme, že musíme Slovensko zadlžiť!“

Ján Herák vľavo. FOTO TASR - Martin Baumann

Poslanec Herák (OĽANO) v rozhovore pre Plus7dni chválil hnutie Igora Matoviča a priznal, že Slovensko sa musí zadlžiť. Opozícia sa podľa neho k sociálnej politike stavia populisticky. V rozhovore ale hovoril o vlastných cieľoch. Na prvom mieste sociálna politika. Keď chcú pomôcť musia navýšiť rozpočet. Je samozrejmé, že sa Slovensko zadĺži.

S poslancom Jánom Herákom hovoril moderátor Hubert Kowal v relácii Plus7dni. Rozhovor bol o sociálnej reforme, jej nedostatkoch, ale aj o pomeroch v poslaneckom klube. A o pozícii Igora Matoviča v hnutí. Reforma rodinnej politiky z dielne ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO) rozdelila verejnú, aj laickú verejnosť.

Otto Brixi: Jediné čo sa na Slovensku deje je absolútna vojna policajtov

Zvyšovanie daní a verejného dlhu považuje za správne rozhodnutie

V rozhovore pre Plus7dni uviedol, že masívne zvýšenie prídavkov na deti bude zrejme kompenzované zvyšovaním daní a verejného dlhu. Poslanci najväčšej koaličnej strany však tvrdia, že ide o správne rozhodnutie. Zvyšovanie prorodinných opatrení považujú za legitímne riešenie otázky klesajúcej pôrodnosti.

Do parlamentu sa dostal vďaka Igorovi Matovičovi. Nezabudol spomenúť, že je štatutárom občianskeho združenia. A venuje sa Centrám pre rodiny s deťmi. Tie sa v minulosti volali detské domovy.

Bukovský: Naša vláda a vedci spôsobili tisíce úmrtí na Slovensku, pretože ignorovali vedecké fakty

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info