HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Rozklad polície v priamo prenose? Zbor dobrovoľne opúšťa ďalší vplyvný muž! A nie je sám…

Foto: Ilustrsčné, Zdroj: TASR

Veľké personálne čistky alebo len zhoda náhod? Policajný zbor hromadne opúšťajú skúsení príslušníci. Ako to už býva zvykom, vraj na vlastnú žiadosť. O skutočných dôvodoch teda môžeme len špekulovať.

Ako upozorňuje portál aktuality.sk: „Branislav Zurian nie je jediným vysokým policajným funkcionárom, ktorý sa v máji rozhodol vyzliecť uniformu.

Urobil tak aj dlhoročný zástupca riaditeľa Úradu inšpekčnej služby a súčasne riaditeľ útvaru inšpekcie Úradu inšpekčnej služby Róbert Zaplatílek.

Harabin: Z akých príčin si polícia na protipodvodnú kampaň vybrala práve podvodníkov? (VIDEO)

Vraj dobrovoľne

„Svoje pôsobenie v Policajnom zbore ukončil na základe vlastnej žiadosti. Výkonom dočasne neobsadenej riadiacej funkcie bol poverený plukovník Martin Mackovič,“

informovala Petra Friese z tlačového odboru rezortu vnútra. Funkciu riaditeľa Úradu inšpekčnej služby podľa nej naďalej vykonáva Adrian Szabó.

Zaplatílek bol v policajnom zbore takmer 30 rokov, väčšinu času strávil na policajnej inšpekcii. Práve tá má riešiť trestnú činnosť policajtov a ďalších ozbrojených zložiek štátu. Odišiel k 15. máju.

Absolútny škandál: Šéf SIS Aláč zasahuje do trestného konania. Asistovalo mu pri tom celé vedenie štátu

Veľké zmeny v NAKA

Ako dodáva spravodajský portál : „Zmeny pokračujú aj vo vedení Národnej kriminálnej agentúry. Hovorca policajného prezídia Michal Slivka pre Aktuality.sk potvrdil, že minulý týždeň na svojom poste skončil aj šéf bratislavskej NAKA Ján Štefanák. Aj ten si podal žiadosť do civilu sám.

Zástupcovia riaditeľa národnej kriminálnej agentúry zastávajú podľa Slivku naďalej svoje funkcie. Zástupca  Patrik Jurík by mal odísť na konci mesiaca. Kto bude poverený riadením  prezídium zverejní v najbližších dňoch.

V pondelok bolo vyhlásené riadne výberové konanie na riaditeľa národnej kriminálnej agentúry.“ Uzatvárajú Aktuality.

Totalitné praktiky na ministerstve financií? Matovič vraj už stihol menovať svojho „kápa“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info