HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Na rakúskej klinike amputovali nesprávnu nohu. Muž tak teraz príde o obidve

operácia
Ilustračné foto: TASR

Rakúska nemocnica v meste Freistadt neďaleko českých hraníc amputovala pacientovi nesprávnu nohu. Túto tragickú chybu označila za ľudské zlyhanie, informuje Guardian.

Množstvo chorôb staršieho muža

Starší pacient trpel mnohými chorobami, uviedla vo vyhlásení Klinika v rakúskom Freistadte vo svojom vyhlásení uviedla, že starší pacient trpel mnohými chorobami. Tie ovplyvňovali jeho nohy až do tej miery, že jeho ľavá noha vyžadovala amputáciu.

„Sme v hlbokom šoku, že v utorok 18. mája bola napriek štandardom zabezpečenia kvality amputovaná nesprávna noha 82-ročného muža…,“ uviedla klinika s tým, že chybu si všimli pri zmene obväzu až vo štvrtok.

Nový prieskum EÚ: Hrozí spustenie politickej nespokojnosti, dôvera vo vlády klesá

Prišli na to po dvoch dňoch

„Musíme zistiť, ako sa toto zlyhanie, táto chyba mohla stať. Tu by som sa chcel verejne ospravedlniť,“ uviedol na tlačovej konferencii lekár kliniky Norbert Fritsch. Rakúske spravodajstvo Heute informovalo, že pacient chybu pôvodne nerozpoznal pre svoju chorobu.

Zdá sa, že k chybe došlo krátko pred operáciou, keď bola označená noha, ktorá mala byť amputovaná.„Bohužiaľ chyba, pri ktorej bola odstránená pravá noha namiesto ľavej, nastala v dôsledku sledu nešťastných okolností,“ uviedla klinika s tým, že vyšetrovanie pokračuje.

Pacientovi bola ponúknutá psychologická pomoc a musí ešte podstúpiť ďalšiu operáciu na odstránenie ľavej nohy od polovice stehna.

Jednotný Covid pas. Ďalších 100 miliónov na testy. Komisia EÚ sa dohodla

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info