HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Na nákupy v Rakúsku zatiaľ zabudnite. Karanténa čaká aj zaočkovaných

Ilustračné foto/ pixabay

Rakúšania síce pre Slovákov po vstupe na ich územie karanténu zrušili, no pri návrate na Slovensko povinnosť karantény naďalej platí. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva Daša Račková. Tá varuje najmä pred výletmi „na otočku“ do obchodov v Rakúsku.

„Po príchode na Slovensko je pre takéto osoby naďalej povinná domáca karanténa. Platí to aj pre zaočkované osoby a osoby, ktoré prekonali COVID-19,“ uviedla Račková. Dodáva, že zaočkovaní a tí, ktorí COVID-19 prekonali, majú z pohľadu dĺžky karantény miernejší režim, ktorý je podrobne stanovený vo vyhláške ÚVZ, informuje portál interez.sk.

Na Slovensku čaká karanténa aj zaočkovaných

Karanténa na Slovensku sa končí uplynutím 14 dní s bezproblémovým priebehom izolácie. Ukončiť ju skôr môžu občania negatívnym RT-PCR testom vykonaným najskôr počas ôsmeho dňa izolácie.

Smer-SD chce mimoriadnu schôdzu na vysvetlenie tajného stretnutia v SIS (AKTUALIZOVANÉ)

V prípade detí do desiatich rokov sa karanténa končí bezpríznakovým priebehom izolácie či ukončením domácej izolácie osoby žijúcich s ním v spoločnej domácnosti.

Vyhláška ÚVZ stanovuje niekoľko výnimiek, na ktoré sa povinná karanténa nevzťahuje. Ide napríklad o vodičov nákladnej dopravy, posádky vlakov či lietadiel. Osobitný režim platí aj pre pendlerov zo susedných štátov.
https://www.hlavnydennik.sk/2021/05/21/plosne-testovanie-nie-atomovka-ale-stamilionovy-biznis-bez-kontroly/

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info