HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Najvyšší súd predĺžil väzbu pre policajného exprezidenta Tibora Gašpara do 5. novembra

FOTO TASR

Bývalý policajný prezident Tibor G., ako aj ďalší vysokopostavení policajní exfunkcionári Róbert K., Peter H., Marián Z. a Milan M. zostávajú vo väzbe do 5. novembra. V utorok o tom rozhodol Najvyšší súd (NS) SR.

TASR o tom informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

„Senát 2T Najvyššieho súdu rozhodujúc o sťažnostiach obvinených Tibora G., Róberta K., Petra H. a prokurátora proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) o predĺžení lehoty trvania väzby obvinených a prepustení obvineného Milana M. z väzby rozhodol tak, že Milana M. ponechal vo väzbe z dôvodov kolúznej a preventívnej väzby a všetkých piatich obvinených ponechal vo väzbe do 5. novembra 2021 na rozdiel od prvostupňového súdu, ktorý predĺžil lehotu väzby obvinených do 5. augusta 2021, túto lehotu považoval za primeranú pre prípadné ukončenie prípravného konania alebo podanie ďalšieho návrhu na predĺženie lehoty väby,“ uviedla Važanová s tým, že senát sťažnosti obvinených zamietol ako nedôvodné. Dodala, že piaty zobvinený Marián Z. si sťažnosť proti uzneseniu nepodal.

Kajetán Kičura zostáva vo väzbe, súd zamietol jeho sťažnosť

ŠTS, pracovisko Banská Bystrica, 10. mája nevyhovel žiadosti Tibora G. a bývalého šéfa protikorupčnej jednotky Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Róberta K. o prepustení z väzby na slobodu, v ktorej sú od vlaňajšieho novembra. Žiadosti prokurátora o predĺženie väzby obvineného ŠTS vyhovel len čiastočne, iba o mesiac do 5. augusta. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) ju navrhoval predĺžiť do januára budúceho roka. Bývalého zástupcu riaditeľa Národnej jednotky finančnej polície Milana M. sudca ŠTS prepustil z väzby na slobodu.

Súd v Trenčíne bude rozhodovať o prepustení z väzby Moniky Jankovskej

Tibor G., Róbert K., ako aj ostatní policajní exfunkcionári boli zadržaní v rámci policajnej akcie Očistec. V prípade padli obvinenia pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, zneužívania právomoci verejného činiteľa a pre zločin korupcie. Vo väzbe sú preto, aby nemohli ovplyvňovať svedkov na slobode a pokračovať v trestnej činnosti.

Bývalý špeciálny prokurátor Kováčik zostáva naďalej vo väzbe

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info