HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

To je neuveriteľné! Až osem percent Američanov si myslí, že by premohli leva alebo medveďa grizly

Fotokoláž: HD, Zdroj: Pixabay

Väčšina Američanov v prieskume uviedla, že by mohla zvíťaziť v zápase s potkanom, mačkou alebo husou. Je však neuveriteľné, že až osem percent Američanov si myslí, že by dokázalo poraziť aj leva a medveďa grizly, informuje portál RT.

Výsledky pochádzajú z prieskumu spoločnosti YouGov. Prieskumu sa zúčastnilo 1 224 dospelých Američanov. Prieskumná agentúra sa respondentov pýtala, či by dokázali v boji poraziť určité zvieratá pri neozbrojenom strete.

Potkany, mačky a husi boli pre Američanov najmenej ohrozujúce. Z opýtaných si 72, 69 a 61 percent myslelo, že by v súboji s nimi zvíťazilo. Stredne veľké psy sa umiestnili na štvrtom mieste (49 percent ľudí si bolo istých víťazstvom).

Američania si neboli istí porážkou orlov (30 %), veľkých psov (23 %), šimpanzov (17 %) a kráľovských kobier (15 %). Ešte viac pochybovali pri klokanoch (14 %), vlkoch (12 %) a krokodíloch (9 %). Zvieratá, pri ktorých si boli Američania najmenej istí víťazstvom, boli gorily, slony a levy (všetky 8 %) a medvede grizly (6%).

Určitú rolu vo výsledkoch prieskumu zohralo aj pohlavie, muži si väčšinou boli oveľa istejší víťazstvom v prípade všetkých zvierat.

Väčšina (60 %) mužov si myslela, že by mohla poraziť stredne veľkého psa, väčšina (61 %) žien by to nezvládla.

Záhadný objekt z najnovšie odhalených záberov je predmetom vyšetrovania, tvrdí Pentagón

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info