HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Vladimíra Putina nominovali na Nobelovu cenu za mier

Ruský prezident Vladimir Putin / Sputnik

Vladimíra Putina nominovali na Nobelovu cenu za mier. Slávnostné odovzdávanie sa uskutoční 10. decembra.

Ruského prezidenta Vladimíra Putina nominoval na zoznam kandidátov Sergej Komkov. Ruský akademik a spisovateľ, píše portál Extraplus.

Významná podpora mieru

Putin bol nominovaný už v roku 2014. Nobelova cena za mier sa udeľuje osobám a organizáciám, ktoré významne prispeli k podpore mieru. O udelení rozhoduje výbor.

V roku 2021 je 329 kandidátov

Z 329 kandidátov je 234 jednotlivcov a 95 organizácií. Zoznam tých, ktorí môžu nominovať, je široký. Poslanci parlamentov a vlád, rektori vysokých škôl, profesori, členovia rôznych organizácií, členovia nórskeho Nobelovho výboru a iní.

Ruský konvoj ženistov prekonal 5000 km a stavia základňu pre druhú vetvu BAM

Nejde o pravidelnú Nobelovu cenu

Cena sa v Štokholme neudeľuje ako pravidelná Nobelova cena. Slávnostné odovzdávanie cien sa koná každoročne 10. decembra. Zoznam nominovaných nesmie byť zverejnený najmenej 50 rokov od udelenia ceny. Platí to aj pre všetky informácie o predpokladoch a vyšetrovaniach týkajúcich sa kandidátov, informuje portál Extraplus

Michail Gorbačov je z Rusov zatiaľ jediný

Nobelovu cenu mieru získali aj Mandela, Barack Obama, Jásir Arafat a mnoho ďalších. Jediným ruským, alebo sovietskym občanom bol Michail Gorbačov. Meno laureáta bude oznámené 8. októbra v Osle, píše portál Extraplus.

Ďalší konflikt? Sulík zas rýpe do Matoviča. Vraj jeho cesta do Pittsburghu bola chybou

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info