HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Trump pripravuje „návrat“

trump poster
Ilustračný obrázok / Pixabay

Americkí republikáni sa už v roku 2022 chystajú znova získať väčšinu v Kongrese USA. Donald Trump „vážne zvažuje“ opätovnú kandidatúru na úrad amerického prezidenta v ďalších voľbách v roku 2024. Uviedol Tass.ru.

Predchodca Joe Bidena v úrade prezidenta USA Donald Trump plánuje obnoviť masové podujatia už v júni tohto roku. Informoval o tom americký New York Post.

Podujatia Trumpa vyvrcholia 4.júla

Podľa jeho zdrojov členovia ústredia Trumpa momentálne vyberajú miesta konania dvoch júnových zhromaždení. Tretie podujatie sa má konať tesne pred 4. júlom. Teda Dňom nezávislosti USA. Ide o hlavný štátny sviatok krajiny. V tento deň v roku 1776 „otcovia zakladatelia“ USA vyhlásili nezávislosť od Veľkej Británie.

Otrokyňa na bankovke? Podľa USA je dôležité, aby peniaze odrážali dejiny

Koncom apríla americká televízia CNN s odvolaním sa na zdroje z radov spolupracovníkov bývalého amerického lídra uviedla, že Trump môže v máji znovu obnoviť zhromaždenia na podporu republikánov.

V marci Trump uviedol, že má po nasledujúcich kongresových voľbách, ktoré sa budú konať v roku 2022, v úmysle prijať konečné rozhodnutie o možnosti opätovného uchádzania sa o miesto šéfa americkej administratívy. V apríli pripustil, že túto možnosť „vážne zvažuje“.

Republikáni sa chystajú znova ovládnuť Kongres už v roku 2022

Trump už vyjadril presvedčenie, že republikáni majú po nasledujúcich voľbách v roku 2022 šancu znovu získať kontrolu nad oboma komorami amerického Kongresu. Bývalý pán Bieleho domu 28. februára 2021 počas prejavu na konferencii amerických konzervatívnych kruhov vo floridskom Orlande otvorene „pripustil“, že sa môže opäť uchádzať o prezidentský úrad USA.

USA sú ohrozené! Biden nie je psychicky v poriadku! Vyzývajú americkí generáli vo výslužbe

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info