Hrôza, masaker v Gaze! Po izraelskom útoku na utečenecký tábor zomrelo šesť detí a dve ženy!
15 | 05 | 2021 I Lukáš Leca

Útok izraelskej armády na husto preplnený utečenecký tábor v Gaze zabil najmenej osem ľudí. Šesť z nich boli deti, informuje portál RT.


Izraelská armáda zhodila najmenej tri bomby na trojposchodovú budovu, ktorá slúžila ako utečenecký tábor. Útok sa uskutočnil v sobotu ráno, uviedol očitý svedok pre The Times of Israel.

Hovorca ministerstva zdravotníctva v Gaze Ašraf al-Kudra zo začiatku uviedol, že obetí bolo sedem. Dodal však, že sa tento počet zrejme bude zvyšovať, pretože sa viac obetí nachádza v sutinách. Najmenej 15 ďalších bolo zranených."Videl som telá štyroch ľudí vrátane detí, ktoré boli prevezené do nemocnice,“ uviedol svedok Said al-Ghoul, obyvateľ tábora. Tvrdil, že pred útokom nebolo vydané žiadne varovanie.

Pri záchrannej akcii bolo objavených osem obetí vrátane šiestich detí a dvoch žien.Krátko po útoku vypálil Hamas ďalšie rakety do južného Izraela ako odpoveď, uviedol Times.

Svet musí tlačiť na Izrael, aby ukončil „vražedné útoky na Gazu“, tvrdí Roger Waters
Svetové vlády musia zastaviť všetku vojenskú pomoc Izraelu a požadovať ukončenie „krutých“ útokov na Gazu, uviedol pre portál RT spoluzakladateľ kapely Pink Floyd Roger Waters. Čítať ďalej
14 | 05 | 2021 | Lukáš Leca