HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Raši: Slobodný výber vakcíny výrazne zvýši zaočkovanosť proti COVID-19 v SR

Richard Raši FOTO - TASR

Slobodný výber vakcíny proti ochoreniu COVID-19 výrazne zvýši zaočkovanosť na Slovensku. Povedal to nezaradený poslanec národnej rady z mimoparlamentného Hlasu-SD Richard Raši. Rozhodnutie ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského (nominant OĽANO) v strane vítajú.

Poslanec poukázal na to, že desiatky tisíc ľudí sú ochotní dať sa zaočkovať iba preferovanou vakcínou. Hovorí, že štát takto bude presne vedieť, koľko a akých vakcín má objednávať a kam ich má distribuovať. Očakáva, že do polroka by sa mala skončiť aj vakcinačná turistika.

Dobrou správou podľa Rašiho je tiež to, že očkovať začnú i všeobecní lekári. Rovnako doplnil, že Hlas-SD navrhoval voľný výber vakcín už oveľa skôr. „Ak by minister na náš návrh pristúpil hneď, štát už mohol mať databázu záujemcov, ktorí sú ochotní dať sa zaočkovať napríklad len Sputnikom, a vedel by, koľko má týchto vakcín objednať,“ dodal.

Minister zdravotníctva v stredu avizoval, že rezort pripravuje registráciu na očkovanie, v rámci ktorej by si občania mohli voľne vybrať vakcíny na očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Možnosťou by boli aj neregistrované vakcíny.

Konečne budú mať občania z vakcín na výber. Sputnik bude tiež v hre a vieme od kedy!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info