Nátlak na mladých ohľadom očkovania rastie. Motiváciou má byť sloboda cestovania. MUDr. Lipták reaguje
11 | 05 | 2021 I Petra Demková

MUDr. Peter Lipták si všimol dianie v Čechách. Minister zdravotníctva P. Arenberger sa vyjadril, že v lete by mohli začať očkovať mladých od 16 rokov. Motivovať ich majú slobody, ktoré im blahosklonne udelia. Slovenský lekár je pobúrený.


Lipták zdieľal článok českej spravodajskej televízie ČT24 s titulkom Arenberger: Motiváciou k očkovaniu mladších bude cestovanie, od júna by mohol prísť rad na ľudí nad 16 rokov.
Nátlak na mladých sa stupňuje

Kontroverzný slovenský lekár k tomu napísal: „Tí, ktorí nie sú ochorením vôbec ohrození, t. j. toto očkovanie vôbec nepotrebujú a naopak sú ohrození najviac nežiaducimi účinkami, budú nútení k očkovaniu. A že vraj režim pred rokom 1989 bol žalárom. Tento režim nie je len žalárom, ale ukladá nám o život a o zdravie.“

Doktor Lipták: Korčok by mal byť dôvodom znovuzavedenia trestu smrti za vlastizradu
Podľa kontroverzného lekára Petra Liptáka sa minister zahraničných vecí Ivan Korčok pri otázke sankcií na Bielorusko opäť pekne vyfarbil. Na sociálnej sieti dokonca píše, že práve šéf rezortu diplomacie by mal byť dôvodom znovuzavedenia trestu... Čítať ďalej
10 | 05 | 2021 | Jozef Uhlárik


V článku, ktorý vyšiel na portáli ČT24, okrem iného písali aj to, že „motiváciou nechať sa očkovať proti Covid-19 bude podľa ministra zdravotníctva Petra Arenbergera (za ANO) cestovanie a prístup do rôznych priestorov, napríklad na kultúrne alebo športové podujatia“. Český minister sa preto neobáva menšieho záujmu o očkovanie v mladších vekových skupinách. Arenberger očakáva, že čoskoro sa začnú očkovať aj deti vo veku 12 až 16 rokov.
Testovanie už možno zadarmo nebude.

V ČR veková skupina do 45 do 49 rokov ešte len čaká na možnosť dať zaočkovať sa. Táto fáza sa spustí 12. mája. Portál informuje, že „v porovnaní s ostatnými európskymi krajinami malo Česko na konci apríla piaty najvyšší počet obyvateľov s dokončeným očkovaním“.

Český minister sa vyjadril, že očkovanie proti covidu otvára ľuďom možnosť cestovať bez toho, aby museli podstupovať testovanie. To je zatiaľ zadarmo. Počas prázdnin však budú v Čechách uvažovať o iných režimoch. Na otázku, či pôjde ČR cestou Nemecka, ktoré pre očkovaných a tých, ktorí prekonali covid, ruší povinnosť karantény, zákaz vychádzania aj testovanie, minister doplnil, že sa o tom rokuje.

Dušan Čaplovič: Väčšina politikov, novinárov a analytikov myslí ako tí z prednovembrového režimu
Mimoriadne zaujímavý názor si dovolil vysloviť exminister školstva Dušan Čaplovič. Verejne formuloval to, čo si mnohí už dávno myslia, no sami od seba sa to boja vysloviť. Citujeme: "Väčšina politikov, pracovníkov médií a analytikov má podobný... Čítať ďalej
10 | 05 | 2021