HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Sponzor Sputniku V odmieta tvrdenie nemeckých novín, že dohoda o dodaní vakcín je „mŕtva“

Ruská vakcína na Covid-19 s označením Sputnik V

Tvrdenie nemeckých novín Bild, že dohoda o dodávke Sputniku V do Nemecka je „mŕtva“, nemá nič spoločné so skutočnosťou. Má za cieľ zabrániť ruskej vakcíne vstúpiť na európsky trh, uviedol sponzor vakcíny Informuje o tom portál RT.

„Rokovania s Nemeckom stále prebiehajú a vakcína môže byť dodaná v júni,“ uviedol vo vyhlásení Ruský fond priamych investícií (RDIF). Akékoľvek nemecké dodávky nebudú mať vplyv na ďalšie krajiny, ktoré sa tiež spoliehajú na Sputnik V, dodala agentúra.

Vyhláseniu predchádzala správa nemeckého bulvárneho denníka Bild, ktorá tvrdila, že rokovania medzi Ruskom a Nemeckom sú „mŕtve“.

Podľa dokumentu nemenovaní účastníci rozhovorov uviedli, že Moskva nebude schopná dodať Sputnik V do Nemecka v júni alebo v júli. Trvali tiež na tom, že jediným spôsobom by bolo zníženie dodávok do Indie.

Svet považuje USA za podstatne väčšiu hrozbu demokracie ako Rusko a Čína

Správa Bildu bola „príkladom dezinformačnej kampane zameranej na zabránenie vstupu ruských a iných vakcín na európsky trh“, uviedla agentúra RDIF.

„Veríme, že informačné vojny proti vakcínam sú neetické a podkopávajú potrebné úsilie zamerané na globálnu imunizáciu,“ dodala agentúra.

V apríli premiér nemeckého saského regiónu Michael Kretschmer uviedol, že krajina sa snaží získať 30 miliónov dávok Sputniku V.

Ruskí piloti predviedli svoje schopnosti na vojenskej prehliadke počas Dňa víťazstva nad fašizmom (VIDEO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info