HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Šokujúce slová uznávaného lekára Pirkla: Covid-19 je len mierna chrípka. Oveľa horšia je sama chrípka

Podľa profesora Jana Pirkla je chrípka oveľa horšia ako Covid. Zdroj: Technická univerzita Liberec

Boj medzi tými, ktorí šíria informácie, že chrípka je horšia ako Covid-19, prebiehajú aj v Českej republike. Tam túto teórii šíri najmä uznávaný profesor, lekár kardio chirurg Jan Pirkl. Na jeho stranu sa v statuse na sociálnej sieti stavia aj Miloslav Podzimek.

Profesor Pirk je významný český kardio chirurg a bývalý prednosta kardiocentra IKEM. Ako priznáva, sám sa vyliečil z covidu, ale zároveň hovorí: „Chrípka je oveľa horšia. Štatistiky úmrtnosti sú skreslené. Kvôli koronavírusu ohrozujeme iných pacientov.“ Na tieto slová nadviazal v statuse aj Miloslav Podzimek, ktorý sa pýta, prečo sú plné hypermarkety a živnostníci krachujú.

Nech mi tento inteligent vráti všetkých známych a blízkych, ktorí naň zomreli.

Podľa profesora Pirkla je Covid-19 len mierna chrípka a pacienti kvôli strachu umierajú na iné, vážnejšie ochorenia. „Čísla o koronavíruse, ktoré dostávame z celého sveta, sú presným súčtom nepresných údajov,“ hovorí svetovo uznávaný lekár a kardio chirurg Pirkl.

Podľa neho sme už dávno v situácii, keď je liek horší ako samotná choroba. Koronavírus je vraj iba politický nástroj.

Tieto jeho tvrdenia si našli nielen priaznivcov, ale i odporcov. „Nech mi tento inteligent vráti všetkých známych a blízkych, ktorí naň zomreli. Ak mi toto niekto povie do očí, nakopem ho rovno do g*ľ,“ odkazuje pod diskusiou k statusu Jan Richter nielen profesorovi Pirklovi, ale aj Miloslavovi Podzimkovi. Pridáva sa k nemu Ernest Lichtner. „Pán profesor je možno dobrý človek, len jednu chybu má, je slepý a nechce sa pozrieť pravde do očí. A dajte si všetci okuliare, aby ste videli pravdu.“

Zdieľam s vami tento pľuvanec do tváre

Naopak, Pavel Werner starší má na uznávaného lekára opačný názor: „Pán profesor, som obyčajný chlapec (blížiaci sa k vášmu veku). Veľmi si vás vážim a keď píšem tieto písmená, tak nevidím na klávesnicu, pretože plačem ako ten chlapec. Zdieľam s vami tú ohromnú urážku a pľuvanec do tváre. Každý na celom svete vás pozná a uznáva. Len tí idioti v našej vláde s naším pánom prezidentom na čele zahrabali našu celosvetovú česť. Úplne sa štítim písať slovo prezident!“

Do diskusie sa zapojila aj Miloslava Valčíková. „Dobre, budem brutálna. Je mi ľúto každého človeka, ktorý odíde z tohto svet Jedno za akých okolností. Teda všetci, ktorí niekoho stratili vďaka tomuto vírusu, bežte sa poďakovať tým, čo ho vypustili! A šíria neustále ďalej. Pýtajte sa – prečo!“ napísala.

Desivé výsledky novej štúdie chrípka vs koronavírus: Úmrtnosť na COVID je niekoľkokrát vyššia!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info