HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Putin: „Fašistická hrozba stále žije!“

Ruský prezident Vladimir Putin (druhý sprava) a tadžický prezident Emomali Rachmon 9. mája 2021 / TASR (AP)

„Mal na mysli neonacistov, ktorí čoraz viac dvíhajú hlavy v európskych krajinách. Tiež dianie v Pobaltí a nedávny pochod ukrajinských fanúšikov divízie SS Halič v centre Kyjeva,“ vysvetlil slová ruského prezidenta jeho hovorca Dmitrij Peskov. Uviedol Tsargrad.tv.

Prezident Ruskej federácie Vladimír Putin počas prejavu venovanému oslavám Dňa víťazstva 2021 poznamenal, že víťazstvo nad nacizmom bolo spojené s vysokými stratami. Podľa neho však „táto infekcia“ začala opäť dvíhať hlavu.

„Zvyšky zločincov“ stále prežívajú

Ide najmä o „zvyšné skupiny zločincov“ a ich nasledovníkov. „Snažia sa prepísať históriu a ospravedlniť zradcov a vrahov. Pritom sami majú krv na rukách až po lakte,“ zdôraznil Putin.

VIDEO Rusko 9. mája slávi Deň víťazstva vojenskou prehliadkou. Putin prehovoril k národu

Slová ruského prezidenta vyvolali široký ohlas v Rusku, ale i na západe. Tlačový tajomník ruského prezidenta Dmitrij Peskov vysvetlil, čo konkrétne mala hlava ruského štátu na mysli.

Fašistickí pohrobkovia Ukrajiny a Pobaltia

Peskov vysvetlil, že Putin mal na mysli neonacistov, ktorí čoraz viac dvíhajú hlavy v európskych krajinách. Tlačový tajomník ruského prezidenta pripomenul dianie v Pobaltí a tiež nedávny pochod ukrajinských fanúšikov divízie SS Halič v centre Kyjeva.

„To je pre našu krajinu, samozrejme, neprijateľné,“ podčiarkol Peskov.

Podľa hovorcu Kremľa musí byť každému zainteresovanému poslucháčovi všetko, čo povedal Putin v rámci svojho prejavu, jasné. „Ruský prezident nehovoril v žiadnych hádankách,“ uzavrel Peskov.

Iba traja zo sto mladých ruských vojakov sa dožili konca 2. sv. vojny. Zahynulo 27 miliónov Rusov

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info