HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Mierumilovná Veľká Británia vysiela k brehom agresívneho Ruska bojovú flotilu s tisíckou mariňákov

HMS Albion, reprofoto YouTube (@ Gigantes dos Mares)

Veľká Británia posiela do Baltského mora Rusku flotilu bojových plavidiel na čele s vlajkovou výsadkovou loďou HMS Albion a s tisíckou námorníkov na palubách.

Kráľovské námorníctvo Veľkej Británie vysiela do Pobaltska skupinu útočných lodí – informoval  Daily Express. Správu prevzal web prvnizpravy.cz.

Vojnová operácia na „upokojenie“ situácie

Ako konštatuje Daily Express, operácia má za cieľ „upokojiť spojencov a zadržať potenciálnych protivníkov“ vrátane Ruska, ktorého „agresia“ v Pobaltí rastie.

Kráľovské námorníctvo oznámilo, že v rámci „začiatku novej éry operácií britského komanda“ vyšle výsadkovú loď a viac ako 1 000 námorníkov na trojmesačnú misiu do severného Atlantiku a Baltského mora.

Agresia NATO voči Rusku. „Hra s ohňom“ (Hans-Georg Münster)

Podivná zahraničná politika bojových lodí

Misia bude prvou operáciou skupiny Littoral Response Group. Vo voľnom preklade je to reakčná skupina na pobrežné hrozby. Vytvorenie skupiny bolo oznámené v rámci „komplexného preskúmania bezpečnosti, obrany, rozvoja a zahraničnej politiky kráľovstva“. Predstavuje hlavné ciele národnej bezpečnosti a medzinárodnej politiky vlády do roku 2025.

„Ušľachtilé“ zámery

Kapitán Simon Kelly, veliteľ vlajkovej lode HMS Albion, uviedol, že investícia vo výške 200 miliónov libier pomôže „sofistikovanejšiemu, vytrvalejšiemu a smrtiacejšiemu komandu“.

Flotila sa skladá z viac ako tisícky námorníkov, vlajkovej obojživelnej útočnej lode HMS Albion, obojživelných útočných lodí RFA Mounts Bay, fregaty HMS Lancaster a viacúčelových vojenských vrtuľníkov Wildcat. V sú vypracované opatrenia pre protilietadlovú a protiponorkovú obranu a potlačenie útokov na mori.

(Medzititulky red. HD.)

Tretia svetová vojna neprichádza z Ruska, skutočnou hrozbou je NATO

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info