HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Biely dom poslal významný odkaz Kyjevu: Do NATO zatiaľ ešte nie!

BIely dom, zdroj Pixabay

V Bielom dome si administratíva USA uvedomila, že napínať strunu zlých vzťahov s Moskvou môže byť pre ňu kontraproduktívnou cestou. Bodaj by si to uvedomili aj naši politickí „NATO-hujerovia“.

„Tlačová služba Bieleho domu revidovala prepis brífingu Karin Jean-Pierreovej, zástupkyne tlačového hovorcu. V dokumente bola preškrtnutá kladná odpoveď Jean-Pierreovej na otázku, či USA podporujú vstup Ukrajiny do NATO.“ Informuje web prvnizpravy.cz.

Reprofoto (@prvnizpravy.cz)
Biely dom škrtal

„Hovorím, Ukr … áno. Jo. Ako som povedala…“ začala odpovedať na otázku. A tieto slová boli neskôr odstránené z textového prepisu brífingu.“

 

Podľa tempa rastu vojenských výdavkov je majstrom sveta Ukrajina (Vladimír Malyšev)

Naopak, Kyjev dostal domáce úlohy

„Bidenova administratíva sa zaviazala zabezpečiť, aby dvere do NATO zostali otvorené uchádzačom, ak budú pripravení a schopní splniť svoje záväzky. Preto musia dodržiavať záväzky a dodržiavať politiku členstva a prispievať k bezpečnosti v euro-atlantickom regióne,“ povedala Jean-Pierreová.

Reakcia na otázku o možnom vstupe Ukrajiny do NATO

„USA podporujú snahy Ukrajiny presadzovať právny štát.“

Pripomíname, že Andrij Jermak (vedúci kancelárie ukrajinského prezidenta – pozn. red. HD.) argumentoval ešte 6. mája tvrdením, že na stretnutí Volodymyra Zelenského s americkým ministrom zahraničia Anthony Blinkenom americká strana opätovne potvrdila podporu prijatiu akčného plánu členstva v NATO (MAP) pre Ukrajinou.

Medzitým Victoria Nulandová, ktorá Blinkena sprevádzala, odporučila predstaviteľom Ukrajiny, s ktorými sa stretli, aby nehovorili o otázke vstupu Ukrajiny do NATO.

(Medzititulky red. HD)

Ukrajina: Najskôr vytunelujeme a potom za drobné odkúpime (Vladimír Pojmanov)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info