HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Kolíková: „Úprimne, nemám obavu o výsledok“

Na snímke ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (Za ľudí. FOTO TASR - Jakub Kotian

Ministerka spravodlivosti dnes skonštatovala, že v koalícii pokračuje diskusia o návrhu opozície na jej odvolanie. „Úprimne, nemám obavu o výsledok. Samozrejme, žiadne odvolávanie nie je príjemná záležitosť,“ povedala pre portál Trend. Informácie o tom, žeby vlastný návrh na jej odvolávanie zvažovali aj v klube OĽANO nemá.

Za svojím tvrdením si stojí. Konflikt záujmov pri pochybnostiach súvisiacich s prenájmom budovy v ktorej sídli Ministerstvo spravodlivosti naďalej nevidí. Podľa informácií, ktoré priniesol portál Trend, verejné obstarávanie nemohla nijako ovplyvniť. To, že o veciach sa diskutovalo považuje za základ demokracie. Dôležitý pre ňu bude spôsob, ktorým sa k výsledku dostanú.

OĽANO spíše nejasnosti v súvislosti s Kolíkovou, informuje aj premiéra

Mária Kolíková (Za ľudí) nemá informácie o tom, žeby vlastný návrh na jej odvolávanie podávali aj v klube OĽANO. Portál Trend informoval o tom, že šéf klubu OĽANO Michal Šipoš jej mal tlmočiť len závery klubu. OĽANO s opozíciou hlasovať nebude. Nie je si ale istá v tom, či majú rovnaký názor všetci poslanci klubu.

Pochybnosti okolo Márie Kolíkovej vyvolali súvislosti okolo osoby, ktorá budovu, kde sídli ministerstvo spravodlivosti prenajala. Situáciu vysvetlila tým, že v tej dobe sa hľadali investori a pán Brodňan sa rozhodol investovať. Podľa portálu Trend, v tej dobe investíciu nepovažoval za rizikovú.

Kolíková sa v biznise topí oveľa hlbšie, ako by sa na ministerku spravodlivosti zdalo

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info