HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Hrozí koniec staronovej vlády? Klus naznačil, čo by ju mohlo položiť na kolená!

Martin Klus / Fotokoláž HD (via TASR)

V pondelok sa bude v parlamente hlasovať o návrhu na odvolanie šéfky rezortu spravodlivosti Márie Kolíkovej. No už dnes vieme, aký postoj zaujali niektorí poslanci. Jeden z nich dokonca hovorí, že odvolanie ministerky by mohlo znamenať koniec vlády.

Kolíková má podporu nezaradeného poslanca parlamentu Tomáša Valáška a aj štátneho tajomníka rezortu zahraničia Martina Klusa. Naopak, poslanec za Smer-SD a šéf zahraničného výboru parlamentu Marián Kéry jej vyslovia nedôveru. Vyplýva to z ich vyhlásení v nedeľnej diskusnej relácii TA3 V politike.

„Budem hlasovať proti návrhu na odvolanie,“ povedal Valášek. Tvrdí, že ide aj o pomstu ministra financií a šéfa OĽANO Igora Matoviča za to, že ministerka požiadala o jeho odstúpenie z pozície predsedu vlády, píše portál eReport.sk. 

„Eduard Heger má šancu ukázať, že je sám sebe pánom. Cítim a vnímam tlaky z časti OĽANO a možno z časti Za ľudí,“ uviedol Valášek s tým, že takto rozdelená koalícia nemôže dlhodobo fungovať.

V TA3 to vrelo! Kolíková zaútočila na novú moderátorku

Kéry s ním však nesúhlasí. „Prešľapy pani ministerky Kolíkovej sú flagrantné,“ zdôraznil s tým, že rodinná firma Kolíkovej „ukradla ľuďom, ktorým spravuje byty v Moste pri Bratislave, 16 tisíc eur“. Poukázal aj na zákazky firmy jej brata s RTVS.

Klus to vidí ešte černejšie. „Odvolanie ministerky by mohlo znamenať koniec vlády ako takej,“ upozorňuje. Nevie si predstaviť, že by koaliční poslanci vyjadrili nedôveru vlastnej, koaličnej ministerke.

Mesík: „Som zvedavý, či si orgány boja so zločinom trúfnu vyšetrovať aj otcov špajdľovania za spreneveru pol miliardy“

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info