HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Ďalšia Matovičova hra. Do Fondu vzájomnej pomoci neposiela nikto nič

Balónový šašo Matovič. Zdroj: FB / Juraj Draxler

Ďalšia Matoviča hra. Matovičov prísľub, že do Fondu vzájomnej pomoci bude posielať svoju výplatu bol IBA o veľkých sľuboch. Poslal iba jednu a neskôr sa vyjadril, že mu to už odpadlo od chuti a na charitu prispieva inak. Do Fondu vzájomnej pomoci dlhodobo neposiela nikto nič.

Fond vzájomnej pomoci vznikol vlani v apríli. Zriadil ho vtedajší premiér Igor Matovič (OĽaNO) a poslanci hnutia sa zaviazali, že do neho budú prispievať 500 eurami mesačne, priniesol informáciu portál Pravda.

Populizmus Matovičovho hnutia 

Vyjadrenia pre médiá a na tlačových besedách, ako to je u Matovičovho hnutia zvykom, boli teatrálne. Pomyselný búrlivý potlesk priniesli vyjadrenia, na ktoré poukázal portál Pravda.

Michal Šipoš, predseda poslaneckého klubu: „Chceme ísť príkladom, chceme byť solidárni. Budeme veľmi radi, keď sa pridá čo najviac ľudí, aby sme mohli pomôcť čo najviac ľuďom.“

Igor Matovič, vtedajší premiér SR : „Vzdávam sa celého môjho premiérskeho platu a budem ho odovzdávať do tohto fondu, dokedy boj s koronou nevyhráme.“

Pridávali sa ďalší a ďalší. A realita? Od začiatku roka 2021 neprišiel ani cent. Takmer všetci prestali prispievať už vlani na jeseň.

Politológ Ruman: „Matovič neváha rokovať ani s tak nenávidenou opozíciou, ak mu to vyhovuje“

Solidarita s ľuďmi? Z OĽANO už nedáva nikto nič

Igor Matovič poslal iba jednu výplatu vo výške 1 491,20 eura, čo bola alikvótna časť za marec. Jeho manželka Pavlína poslala 3000 eur vo svojom mene. Odvtedy nič. Posledným, kto poslal aspoň 250 eur, bol v decembri Peter Kremský (OĽaNO), informuje portál Pravda.

Príspevky od poslancov sa postupne zmenšovali a od jesene neprispieval do fondu prakticky nikto. Vymizli aj príspevky od bežných darcov, na účet sporadicky príde zopár eur.

Politológ Jozef Lenč : Paranoidný premiér, OBYČAJNÍ intrigáni a kult osobnosti

Fond držia pri živote peniaze milionára

Na transparentnom účte Fondu vzájomnej pomoci je 479-tisíc eur. Keby nebolo polmiliónového príspevku od podnikateľa Milana Fiľa, už by bol na mizine, tvrdí portál Pravda.

Milan Fiľa je jeden z najbohatších Slovákov, ktorý peniaze poslal krátko po vzniku fondu. Urobil tak napriek tomu, že Matovič ako opozičný politik v roku 2017 tvrdil, že Fiľa sa podieľal na najväčšom korupčnom podvode na Slovensku. O korupciu malo ísť podľa Matoviča pri prevode akcií SCP Ružomberok a Matovič mal na to overené dôkazy, informuje portál Pravda.

Peniaze z fondu v súčasnosti rozdeľuje nezisková organizácia Ľudia ľuďom. Doposiaľ prerozdelili viac ako 213-tisíc eur.

Fond neprirástol k srdcu ani z ďalším členom koalície. Proti nemu boli aj poslanci opozície. Ako informuje portál Pravda, SMER sa odmietal podieľať na Matovičovej perfídnej hre.

Sekta OĽaNO sa finančne prisala na štát a z titulu moci likviduje mysliaci odpor

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info