HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Premiér sa stretne s ministerkou Kolíkovou aj poslancami OĽANO (AKTUALIZOVANÉ)

Eduard Heger
Eduard Heger (OĽaNO) / TASR

Premiér Eduard Heger (OĽANO) sa po návrate na Slovensko stretne s ministerkou Máriou Kolíkovou (Za ľudí), ktorá má v pondelok (10. 5.) čeliť odvolávaniu v parlamente, aj s poslancami hnutia OĽANO.

Po vyhodnotení všetkých výhrad, argumentov a vysvetlení prijme rozhodnutie. TASR o tom informoval tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

„Pozorne si vypočujem všetky výhrady, argumenty a vysvetlenia. Následne po ich vyhodnotení prijmem rozhodnutie,“ uviedol. TASR o tom informoval tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

Koalícia rieši opozičný návrh na odvolanie ministerky spravodlivosti. Podporu jej deklarujú poslanci Za ľudí a SaS. Hnutie Sme rodina zatiaľ za Kolíkovou stojí. Hnutie OĽANO spíše všetky nejasnosti okolo ministerky súvisiace s prenájmom budovy, v ktorej sídli jej rezort. Následne jej ich predloží, aby ich vysvetlila. O všetkých závažných zisteniach chcú informovať aj premiéra. Za jej odvolanie by OĽANO nemalo hlasovať. Kolíková na odstúpenie nevidí žiaden dôvod.

Parlament má o vyslovení nedôvery rokovať v pondelok (10. 5.). Mimoriadnu schôdzu inicioval Smer-SD. Šéf strany Robert Fico ozrejmil, že dôvodom majú byť podozrenia okolo obchodu spoločnosti Elektronika, v ktorej Kolíková figurovala. Namieta najmä zmluvy firmy Elektronika s RTVS či s Divadlom Nová scéna. Zmluvné vzťahy medzi RTVS so spoločnosťou Elektronika má preveriť aj Rada RTVS.

Kollár: Sme rodina určite nebude hlasovať s opozíciou za odvolanie Kolíkovej

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info