HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Politológ Jozef Lenč : Paranoidný premiér, OBYČAJNÍ intrigáni a kult osobnosti

Budúci premiér? Na snímke podpredseda NR SR Gábor Grendel (OĽaNO). FOTO TASR - Martin Baumann

„Opäť tu máme paranoidného premiéra, ktorý miluje adorovanie vlastnej osobnosti. A to najmä osobnosťami závislými na jeho manieroch. Pomstychtivosť, intrigy a rektálny alpinizmus. Nič nové v našej politike.“ Citát Jozef Lenč

Obyčajní intrigáni a kult osobnosti. Týmito slovami začína príspevok na sociálnej sieti politológ Jozef Lenč.

Reaguje na Gábora Grendela (OĽANO)

Ostrú kritickú reakciu politológa vyvolal Gábor Grendel (OĽANO). Grendel sa na sociálnej sieti rozpísal k návrhu opozície o vyslovenie nedôvery ministerke spravodlivosti Márie Kolíkovej.

„Opozícia má v parlamente 55 poslancov,“ vysvetľuje na sociálnej sieti Gábor Grendel. „Na odvolanie ministerky spravodlivosti potrebuje 76 hlasov. Koalícia nedodá ani jedného. Opozícia teda ministerku určite neodvolá.“

V prípade, že existujú pochybnosti o minulom pôsobení Márie Kolíkovej, sú podľa Grendela aj iné možnosti, ako je hlasovanie s opozíciou. Ministerka môže podľa neho odstúpiť čo neprichádza do úvahy. Alebo ju odvolá predseda vlády. „Ten je momentálne na rokovaní s európskymi lídrami v Portugalsku a k záležitosti sa nevyjadruje,“ píše Gábor Grendel. „K dispozícii má dostatok kompetencií a inštitúcií na to, aby svoje rozhodnutie po návrate presvedčivo zdôvodnil,“ napísal v závere príspevku.

OĽANO spíše nejasnosti v súvislosti s Kolíkovou, informuje aj premiéra

Tragikomické opakovanie dejín…

Lenč v príspevku prirovnáva situáciu, ktorá je na súčasnej politickej scéne k dobe mečiarizmu. „Je až tragikomické ako sa nám opakujú dejiny. Ako pred skoro tridsiatimi rokmi. Aj dnes má Kňažko svojho Mečiara a Mečiar svojho Kňažka,“ píše Jozef Lenč.

Nič nové v našej politike

Ten dnešný, podľa Lenča využíva sociálnu sieť a sníva sny o vládnych novinách. Objavujú sa aj anonymné správy, ktoré podnecujú intrigy. A sú dôležité v boji s vlastnými koaličnými partnermi. Ako v dobe minulej. „Buduje sa kult osobnosti, v rámci ktorého je LenON schopný spasiť Slovensko, poraziť hnusobu a holými rukami mafiu,“ píše Jozef Lenč. Spomína aj Jozefa Pročka, podľa ktorého situáciu hatí Soros.

„A keďže ani obyčajní intrigáni nechcú byť za tých, ktorí povalia vládu. Zasmradia, umyjú si ruky a zodpovednosť posunú na  Eduarda Hegera,“ dodáva v závere politológ.

Baránek: „Matovič je šialený blázon, daňový podvodník, klamár a plagiátor. Jediné čo robí, nahráva Smeru“

 

 

 

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info