HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Kremeľ musí zmapovať situáciu v Európe, kým odsúhlasí summit Putin-Biden

Biden, Putin
Biden, Putin / foto: Sputnik
Americký prezident Joe Biden uviedol, že počas svojej júnovej návštevy Európy by uvítal stretnutie s Putinom. Podľa Putinovho tlačového tajomníka Dmitrija Peskova ruská strana urobí analýzu situácie, kým dá s možným summitom ruského a amerického prezidenta Vladimíra Putina a Joea Bidena oficiálny súhlas. 

Hovorkyňa Bieleho domu Jen Psakiová uviedla, že možný summit Putin-Biden pomôže zmierniť napätie medzi Moskvou a Washingtonom. Poznamenala však, že strany zatiaľ oficiálne nepotvrdili nijakú dohodu o organizácii summitu, jeho dátume a mieste konania.

„Situáciu naďalej analyzujeme,“ uviedol Peskov pre agentúru Tass. Biden medzitým v utorok uviedol, že by počas svojej júnovej návštevy Európy uvítal stretnutie s Putinom.

Biden vyjadril presvedčenie, že jeho schôdzka s Putinom sa uskutoční

Dňa 13. apríla absolvovali Putin a Biden druhý telefonický rozhovor od nástupu Bidena do prezidentskej kancelárie. Biely dom po telefonáte uviedol, že Biden navrhol, aby sa v tretej krajine zorganizovalo stretnutie v priebehu niekoľkých mesiacov.
Neskôr Biden vysvetlil, že navrhol stretnutie v Európe, kde sa zúčastní na summitoch skupiny G7 a NATO v polovici júna. Samit G7 sa uskutoční v prímorskom letovisku Carbis Bay v britskom Cornwalle 11. – 13. júna a summit NATO je naplánovaný na 14. júna v Bruseli.
https://www.hlavnydennik.sk/2021/05/08/skandal-korupcia-v-bruseli-zistenia-vedu-k-europskej-komisarke-pre-zdravie/

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info