HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

„Desaťtisíce detí videli tablet akurát na obrázku, ale my sa tvárime, že výučba prebehla,“ hodnotí Hlina situáciu v školstve

Alojz Hlina / Fotokoláž (via TASR)

Alojz Hlina, bývalý šéf Kresťanskodemokratického hnutia, zaplakal nad situáciou detí a mládeže na Slovensku. „Na naše deti sme zabudli a o vysokoškolákoch sa ani nehovorí,“ upozorňuje na sociálnej sieti politik na katastrofickú situáciu v našom školstve cez pandémiu.

„Na tie naše deti sme tak trochu zabudli. Školy sme prví zatvorili, poslední otvárame. Školy sa zavreli naozaj nemilosrdne a otvárame ich mimoriadne opatrne. Na vysokoškolákov sme aj zabudli, o tých sa už ani nehovorí,“ konštatuje Hlina.

Zároveň upozorňuje na to, že sa politici predháňajú v „geniálnych nápadoch“ na záchranu Slovenska, či v tom, čo bude zadarmo a stámilióny eur sypeme do koša.

„Deti sú najväčšími rukojemníkmi pandemických opatrení, máme najdlhšie zatvorené školy vôbec,“ varuje ombudsmanka!

„Pokrytecky sa tu tvárime, že prebiehala dištančná výuka, a pritom dobre vieme, že desaťtisíce detí videli tablet akurát tak na obrázku,“ ohodnotil politik neutešenú situáciu v našom školstve. Ale sarkasticky dodáva, že v „krajine, v ktorej môže fungovať vysoká škola, na ktorú prijali niekoho, kto si prihlášku na ňu poslal o rok neskôr a ktorej hrdým absolventom je predseda nášho parlamentu je to však normálne“.
„Mali sme najdlhšie zavreté školy v Európe. Účet za to príde a bude vysoký,“ varuje Hlina.

Baránek: „Matovič je šialený blázon, daňový podvodník, klamár a plagiátor. Jediné čo robí, nahráva Smeru“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info