HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Kolíková sa v biznise topí oveľa hlbšie, ako by sa na ministerku spravodlivosti zdalo

Ministerka Mária Kolíková / TASR

Spravodlivá a konzekventná ministerka spravodlivosti má so spravodlivosťou vážny problém. Minulosť, zdá sa, naozaj dobehne každého, najmä, ak jej asistuje aj prítomnosť. Ministerka Kolíková je v pasci, ktorú si na seba nastražila sama.

„Rada RTVS má preveriť zmluvné vzťahy RTVS so spoločnosťou Elektronika v súvislosti s návrhom na odvolanie ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej (Za ľudí) z funkcie. Žiada o to Výbor Národnej rady SR pre kultúru a médiá. Ten zároveň žiada Ministerstvo kultúry SR o rovnaký postup v prípade Divadla Nová scéna.“ Píše portál davdva.sk s odvolaním sa na zdroj z verejnoprávnej agentúry TA SR.

Draxler: Oni nemajú hanby a ani sa neboja, či to ľudí naštve. Je im to jedno!

To ešte nie je všetko

Podľa informácií TV Markíza sa vynorili ďalšie podozrenia v súvislosti s obstarávaním novej budovy ministerstva spravodlivosti.

„Toto teraz nechcem komunikovať, práve o tom sa chcem rozprávať s koaličnými partnermi,“ povedal pre Markízu šéf klubu OĽaNO Michal Šipoš na otázku, či Kolíková dostatočne vysvetlila podozrenia, s ktorými prišiel opozičný Smer. Informáciu zverejnil portál postoj.sk.

Robert Fico nedávno poukázal na podozrenia okolo podnikania ministerky a jej rodinnej firmy. Okrem toho sa však podľa informácií Markízy vynoril aj problém ohľadom obstarávania novej budovy ministerstva spravodlivosti.

V pondelok mimoriadka

Mimoriadna schôdza parlamentu na vyslovenie nedôvery ministerke Kolíkovej má byť v pondelok dopoludnia.

Divné obchody

„V súvislosti s Kolíkovou vraví šéf Smeru Robert Fico najmä o podozreniach okolo obchodu spoločnosti Elektronika, v ktorej Kolíková figurovala. Členom predstavenstva firmy je podľa slov Fica ministerkin brat.

Kolíková síce z funkcie vo firme odišla pri nástupe do funkcie štátnej tajomníčky, miesto seba tam doplnila Lukáša Opetta, ktorý má byť jej spoločníkom v inej spoločnosti.

Fico v tejto súvislosti namieta najmä zmluvy firmy Elektronika s RTVS či s Divadlom Nová scéna. Ide podľa neho o konflikt záujmov.“ Pripomína postoj.sk.

 

„Kolíková je absolútne nekompetentná, ani nevie čo kecá!“ naložil ministerke bývalý ústavný sudca Drgonec

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info