HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Richard Raši: Matovičov rezort pripravil smrteľný koktail znamenajúci zdraženie všetkého

Facebook (Richard Raši) (Igor Matovic) / Fotokoláž (Redakcia HD)

Igor Matovič sa po dňoch plných obhajoby „výrazne prorodinnej“ reformy, ako ju sám označil, dočkal vlny kritiky Slovákov. Po uniknutých informáciách, podľa ktorých sa má DPH zvýšiť na 25 percent, mu poslal potupujúci odkaz aj exminister zdravotníctva a poslanec Hlasu Richard Raši. 

Exminister zdravotníctva Raši zjavne taktiež nie je za Matovičovu pripravovanú daňovo-odvodovú reformu. V príspevku na Facebooku poslal ministrovi financií aj vládnej koalícii odkaz. Žiada, aby podporili „návrh Hlasu na vyplatenie príspevku 300 eur na každé nezaopatrené dieťa“.

Najskôr však odsúdil uniknuté a medializované informácie o zvýšení DPH na 25 percent. Nazval to „smrteľný koktail“. „Igor Matovič išiel predstaviť daňovo-odvodovú reformu, no žiadnu nepredstavil. Akurát poprel medializované informácie, podľa ktorých jeho rezort pripravil smrteľný koktail. Znamenajúci výrazné zdraženie všetkých tovarov a služieb, zvýšenie daní živnostníkom a mnohé pravicové, dávno prekonané experimenty,“ napísal Raši na sociálnej sieti.

Náklady na Matovičovu reformu sa vyšplhajú až na 2,5 miliardy eur. Tvrdí, že 25-percentná DPH je lož

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info