HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Prezidentka Čaputová vymenovala za šéfa SIS Pčolinského človeka Michala Aláča

Michal Aláč FOTO TASR - Martin Baumann

Prezidentka Zuzana Čaputová vymenovala za šéfa SIS Michala Aláča. Nový šéf tajnej služby je človekom svojho predchodcu, väzobne stíhaného Vladimíra Pčolinského.

O vymenovaní riaditeľa SIS informovala TASR. Aláč pôsobil v SIS približne desať rokov do roku 2018. Po tom, ako sa jej riaditeľom stal Pčolinský, Aláč sa vrátil naspäť a stal sa námestníkom riaditeľa. V minulosti Aláč pôsobil aj vo firme Tactical Combat Academy (TCA), kde viedol spravodajské kurzy. Za TCA stáli okrem iných aj Vladimír Pčolinský a jeho spojenec Peter Košč, ktorý je takisto obvinený z korupcie, no je na úteku pred políciou v oblasti Indického oceánu.

Pčolinského aj Košča zastupuje advokátka Eva Miššíková. V minulosti zastupovala aj Daniela Lipšica, keď na priechode pre chodcov autom usmrtil chodca Emila Kalábera.

Exriaditeľ SIS Pčolinský je obvinený z ďalšej korupcie. Práve vypovedá v Leopoldove

Jednou z najdôležitejších úloh nového riaditeľa SIS bude posilniť dôveru širokej verejnosti vo vedenie služby, ako aj dôveru zahraničných partnerov a spojencov, že služba koná ako orgán právneho a demokratického štátu. Prezidentka Čaputová to uviedla po štvrtkovom vymenovaní Aláča za šéfa tajnej služby.

Prezidentka ocenila, že nový riaditeľ SIS pochádza z vnútorného prostredia služby a nastupuje do funkcie s renomé profesionála. Zdroje z prostredia SIS aj TCA však hovoria o tom, že Aláč je predovšetkým človekom väzobne stíhaného Vladimíra Pčolinského. Nový šéf tajnej služby má navyše nezdravo úzke väzby so stranou Sme rodina, predovšetkým s poslancom Petrom Pčolinským, ako aj ministrom práce Milanom Krajniakom.

Európska únia oslavuje. MUDr. Lipták pri tej príležitosti odkazuje: EÚ podporuje každé zlo 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info