HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Irán predstavuje sprej, ktorý údajne ničí koronavírus

dezinfekcia
Ilustračné foto/ pixabay

Iránska vláda vo štvrtok predstavila „koronavírusový sprej“. Tvrdí o ňom, že dokáže „rozpoznať“ a „deaktivovať“ čínsky koronavírus, informuje portál Breitbart.

Vedci z teheránskej nemocnice Masih Daneshvari vyvinuli sprej a predstavili ho na tlačovej konferencii pre iránske médiá.

Tekutina „by mala byť nastriekaná na masku alebo oblečenie, aby mohla vírus rozpoznať a deaktivovať,“ uviedla pre iránsku štátnu agentúru Fars News Alireza Zaliová, šéfka iránskeho operačného štábu pre kontrolu koronavírusov v Teheráne.

Vyhostením diplomatov chce Západ vykresliť Rusko ako „nepriateľa ľudstva“, tvrdí ruský vyslanec

„To, čo koronavírus odlišuje od iných vírusov, je proteín S. Keď je eliminovaný alebo odstránený, vírus je prakticky inaktivovaný,“ hovorí Jalaleddin Ghanavi, vedúci výskumného projektu tímu, ktorý vyvinul sprej.

Údajná schopnosť spreja detekovať čínsky koronavírus  pripomína predchádzajúci produkt propagovaný Iránom v apríli 2020, takzvaný magnetický „bipolárny diaľkový detektor koronavírusu“. O ňom Irán tvrdil, že dokáže „diaľkovo detekovať ľudí infikovaných novým koronavírusom do vzdialenosti 100 metrov.“

Lekár v Holandsku odmieta očkovať vakcínou: „Zložil som prísahu a neviem, či vám to neuškodí“

„V dnešnej dobe je použitie masiek a ochranných prostriedkov stále veľmi efektívnym a lacným spôsobom a stratégiou na prevenciu prenosu vírusov,“ uviedol Ghanavi na tlačovej konferencii 29. apríla pri príležitosti debutu spreja „anti-coronavirus“.

„Ale s metódou, ktorú sme dnes odhalili, môžeme urobiť bežné masky veľmi trvanlivými a zmeniť ich na špeciálne masky, ktoré deaktivujú vírus. Môžeme sa teda oveľa účinnejšie vysporiadať s pandémiou,“ tvrdí.

Podľa riaditeľa teheránskej nemocnice Masih Daneshvari Aliho Akbara Velayatiho bude sprej „čoskoro hromadne vyrábaný a distribuovaný“ po celom Iráne.

Slávny ruský astrológ predpovedá svet do r. 2040: Žiadne konce sveta, ale vedecký skok, koniec darwinizmu a revolúcia v komunikácii!

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info