HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Slováci môžu ísť do Česka aj bez covid pasu, zhodli sa Korčok a Kulhánek

Jakub Kulhánek a Ivan Korčok na stretnutí v Bratislave / FB Korčok

Český minister zahraničia Jakub Kulhánek v rámci prvej pracovnej zahraničnej cesty vyrazil na Slovensko. Stretol sa so svojím náprotivkom Ivanom Korčokom. Rokovali o otázkach týkajúcich sa bilaterálnej spolupráce, informuje portál sputnik.cz.

Jednou z diskutovaných tém sa napríklad stalo cestovanie. Kulhánek počas návštevy svojho rezortného partnera v Bratislave vyjadril nádej, že ak dnes pripravovaný európsky covid pas nebude z nejakého dôvodu fungovať, podmienky cestovania medzi Českou republikou a Slovenskom budú v každom prípade nastavené čo najlepšie.

Covid pas nebude potrebný

Korčok v tejto súvislosti pripomenul, že Slovensko nemá so žiadnou inou susediacou krajinou tak dlhý zoznam výnimiek pre cestujúcich občanov či podnikateľov ako s ČR. Uistil, že hneď, ako to bude možné, budú Česi a Slováci môcť cestovať.

Generálny prokurátor Žilinka nesúhlasí s Lipšicom: Podá návrh na disciplinárne konanie

Ministri sa zhodli, že obe krajiny sú si navzájom stále dôležitými turistickými destináciami, a preto cestovanie medzi Českom a Slovenskom by malo byť čo najslobodnejšie. Pripomenuli, že v oboch krajinách sa pandemická situácia vyvíja priaznivo.

Korčok na spoločnej tlačovej konferencii oznámil, že slovenská vláda opätovne vytvára agentúru Slovak travel v Prahe.

Blaha: „So Sputnikom je to ako so socializmom. Najviac na oba nadávajú tí, čo ho nezažili“

Vďaka za podporu v česko-ruskom konflikte

Medzi hlavnými témami rokovaní ministrov bol súčasný stav česko-ruských vzťahov. Kulhánek vyjadril Slovensku vďačnosť za podporu Česka v tomto konflikte.

„Nabitá, ale príjemná návšteva v Bratislave. Na rokovaní s Korčokom som poďakoval slovenským priateľom za podporu a solidaritu v diplomatickom spore s Ruskom. Okrem toho sme prebrali aj covid, cestovanie alebo ako postaviť naše krajiny po epidémii opäť na nohy,“ napísal na Twitteri Kulhánek.

„To naozaj chcete chudobe zvyšovať dane? Šibe vám?“ pýta sa rozčertená Matovičova sestra

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info