Kamenický mapuje prešľapy tejto vlády: Pomoc ľuďom je mizerná, no verejný dlh stúpol o 10 miliárd
24 | 04 | 2021 I Michal Filek

Bývalý minister financií Ladislav Kamenický podrobne vo svojom statuse na facebooku zmapoval najväčšie prešľapy súčasnej vlády. Nazval ho: Zopár faktov o roku vyčíňania tejto nekompetentnej vlády. Prinášame vám ho v plnom rozsahu.

Milí priatelia, nedá sa spomenúť všetok ten chaos a všetky prešľapy čo za jeden rok navyvádzala táto vláda, ale dovolím si na niektoré poukázať a v komentoch ma určite doplníte a vaše názory si rád prečítam.


1. Pandémia zatiaľ pripravila, a to aj vďaka tejto vláde o život 11 357 Slovákov. Za týmto netreba vidieť len číslo, sú to tisíce tragédií v našich rodinách, v rodinách našich blízkych a našich priateľov.


2. Zomrelo však aj obrovské množstvo ľudí na iné choroby, ako napr. onkologické a kardiovaskulárne. Je to aj vďaka tomu, že personálne, materiálne a finančné kapacity sa napriek názoru odborníkov zbytočne plytvali na povinné celoplošné testovanie (nepresnými alebo chybnými testami), lebo Matovič si pomýlil antigénové testy s liekmi.


3. Naopak o lieky, ochranné prostriedky a prostriedky na posilnenie imunity obyvateľov sa nikto nestaral a vláda to necháva na samotných ľudí. Kde sú toľko spomínané bezplatné balíčky vitamínov a dezinfekčných gélov pre ľudí? NIKDE!


„Serie ma táto vláda? Serie. Neskutočne,“ konštatuje nahnevaný Ivan Trnka
Skutočnosť, že aj táto staronová vláda je u ľudí neobľúbená svedčia statusy bežných ľudí na sociálnych sieťach. Svoje názory na ňu vyjadril aj Ivan Trnka. Čítať ďalej
24 | 04 | 2021 | Jozef Uhlárik

4. V ekonomickej oblasti Matovičova vláda pomáhala najmenej z celej EÚ. Keď sme tvrdili, že pomoc najviac postihnutým sektorom - gastru, ubytovacím službám, cestovnému ruchu, športu a kultúre - je mizerná, Heger, Matovič, Krajniak a spol. náš presviedčali, že to nie je pravda. Samozrejme svorne klamali a k tomu len zopár čísel.


5. Vláda si v rozpočte na rok 2020 (v auguste 2020) naplánovala zvýšené výdavky na Covid o 8 MILIÁRD EUR. Zarážajúce pritom je, že na priamu pomoc v súvislosti s Covidom išlo len cca 1,3 MILIARDY a na celoplošné testovanie sa vyhodilo 750 MILIÓNOV EUR.


6. V decembri 2020, keď už mala vláda zhruba vedieť, ako rok 2020 približne dopadne, Heger oznámil, že deficit za rok 2020 bude 8,6 MILIÁRD EUR. Čuduj sa svete, ale zrazu ku koncu marca tohto roku ministerstvo financií oznamuje, že deficit za rok 2020 bude len 5,6 MILIARDY.


ROZDIEL JE 3 MILIARDY EUR, O KTORÉ VLÁDA OKLAMALA VEREJNOSŤ A KTORÉ MOHLI BYŤ POUŽITÉ NA DOPADY PANDÉMIE NA ĽUDÍ!


Samotná Rada pre rozpočtovú zodpovednosť upozorňovala vládu, že do ekonomiky je potrebné 2 MILIARDY EUR, čo vláda neurobila a podľa Matovičových vyjadrení ani neurobí.


Uhrík: Vláda v tichosti chystá zákon, ktorý jej umožní obmedzovanie slobôd a zavedie vysoké tresty
Europoslanec Milan Uhrík varuje. Vláda podľa neho v tichosti pripravuje zákon, ktorý je umožní nariaďovať celoplošné zákazy a obmedzenia slobôd úplne bežne. Premiéra preto vyzýva, aby ľuďom povedal pravdu o plánoch po skončení núdzového stavu.... Čítať ďalej
24 | 04 | 2021 | Michal Filek

7. Na jednej strane pomoc vlády je mizerná a na druhej strane verejný dlh na Slovensku stúpol zo 48% HDP, skoro na 61%. V peňažnom vyjadrení: VEREJNÝ DLH SLOVENSKA V ROKU 2020 STÚPOL O 10 MILIÁRD EUR!


Keď bola pomoc vlády počas Covidu mizerná, prečo vláda takto enormne zvyšuje dlh Slovenska?


8. Smerovanie zahraničnej politiky Slovenska a iniciatívne vyhostenie ruských diplomatov, len potvrdzuje diletantstvo a nebezpečnosť krokov tejto vlády. Chcem všetkým odkázať, že ĽUDIA NA SLOVENSKU SI ŽELAJÚ MIER A NIE VOJNU!


9. Núdzový stav, zákaz vychádzania a neustále obmedzovanie ľudských práv sa stali každodennou pracovnou metódou tejto vlády.
Matovič a Heger si voľkajú, ako im to vládnutie dobre ide, a to v duchu hesla: Veď keď nikto neprotestuje (lebo to vláda zakázala), tak je všetko v najlepšom poriadku!  ALEBO, ŽE BY TO TAK NEBOLO?


Poďme vyhostiť my ich. V referende. V predčasných voľbách, agituje Ľuboš Blaha
Podpredseda Smeru-SD sa vo štvrtok pochválil, že ruskému veľvyslancovi napísal otvorený list, v ktorom sa mu za Slovensko ospravedlňoval. Teraz sa Ľuboš Blaha na sociálnej sieti chváli nielen odpoveďou od neho, ale aj tým, že jeho strany už... Čítať ďalej
24 | 04 | 2021 | Jozef Uhlárik