HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Raketová výzbroj najnovších ruských ponoriek z nich robí zbrane globálneho ničenia

Ponorka projektu 885M (Jaseň - M) zdroj - Wikimedia

Jediná salva z jedinej ponorky. A polovica ktoréhokoľvek kontinentu sa stane na desaťročia neobývateľnou. Najmodernejšie ponorky ruského námorníctva dostali do výbavy to najničivejšie, čo Rusko vytvorilo v oblasti nadzvukových jadrových riadených striel.

Ponorka Kazaň v akcii

Podľa informácií zverejnených agentúrou TASS 21. apríla 2021 vypálila ponorka s jadrovým pohonom Kazaň  počas testov salvu dvoch rakiet z vertikálneho odpaľovacieho zariadenia a z torpédovej hlavne.
O udalosti informuje web navyrecognition.com.

Medzikontinentálne balistické rakety boli odpálené z jadrovej ponorky ruského námorníctva Vladimir Monomach.

Modernizovaná útočná ponorka Severnej flotily tesne pred bojovým nasadením

Vražedný úder v salve

Vylepšené ruské ponorky z Projektu 885M (Jasen -M) s jadrovým pohonom budú vybavené schopnosťou  odpaľovať riadené strely Kalibr-PL a Oniks v salve, uviedol v utorok pre agentúru TASS zdroj z oblasti ruského obranného priemyslu.

Z vertikálneho odpaľovacieho zariadenia proti pobrežnému cieľu bola vypálená riadená strela Kalibr-PL. Raketa Oniks bola vypustená z torpédovej trubice na povrchový hladinový cieľ. Oba ciele boli úspešne zasiahnuté, uviedol zdroj.

Zirkon ide do služby

Začiatkom apríla bolo oznámené, že stavitelia lodí dodajú vylepšenú jadrovú ponorku Kazaň s projektom 885M (Jasen-M) ruskej flotily v deň námorníctva. Ten sa bude sláviť 25. júla tohto roku.

Ponorky projektu 885/885M sú vyzbrojené riadenými strelami Kalibr-PL a Oniks a napokon budú ako základné zbraňové vybavenie na palube niesť aj nadzvukové rakety Zirkon.

(Medzititulky red. HD:)

Ruská raketa Zirkon má rýchlosť 8 Mach a dokáže zostreliť satelit

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info