HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Indonézia stratila ponorku, v hĺbke 700 metrov je uväznených 53 námorníkov (video)

Vojenské námorníctvo Indonézie horúčkovito pripravuje záchrannú operáciu. Reprofoto YouTube (@BeritaSatu)

Indonézia stratila vojenskú ponorku. Plavidlo postavené v Nemecku malo nehodu neďaleko ostrova Bali. Na palube je 53 ľudí. Úrady sa obávajú, že leží v hĺbke 700 metrov na morskom dne.

„Nezvestná indonézska vojenská ponorka s 53 námorníkmi na palube sa pravdepodobne nachádza pod vodou v hĺbke 600 až 700 metrov. Oznámilo to námorníctvo.“ Cituje zdroje z Indonézie portál spiegel.de.

Prvé kusé správy

Riaditeľ námornej informačnej služby Julius Widjojono dodal: „Ponorka je konštruovaná na ponor do hĺbky 250 až 500 metrov. Okrem toho je riziko, že palivová nádrž modelu ponorky KRI Nanggala-402, ktorá bola vyrobená v Nemecku pred viac ako 40 rokmi, mohla byť poškodená tlakom vody.“

Objavili ropnú škvrnu

„Podľa úradov sa takmer 60 metrov dlhá ponorka stratila v stredu skoro ráno počas cvičenia asi 95 kilometrov severne od Bali. Ministerstvo obrany v Jakarte v stredu oznámilo, že vrtuľníky objavili ropnú škvrnu v mori – okolo miesta, kde došlo k poslednému kontaktu s ponorkou.

Do pátrania sú zapojené štyri námorné lode a ďalšie dve vrátane jednej z Malajzie sú na ceste. Ponorku postavila spoločnosť Howaldtswerke-Deutsche Werft v Kieli na konci 70. rokov.

(Medzititulky red. HD.)

Ruská armáda bohatšia o najnovšiu verziu protilietadlového raketového systému (video)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info